Lampy P376 od &Tradition

Značka: &Tradition Dizajnér: Kastholm & Fabricius

Závesné lampy P376 sú vyrobené podľa originálneho návrhu dizajnérov Jørgena Kastholma a Prebena Juhl Fabricia z roku 1963. Sú zložené z piatich okrúhlych tienidiel, ktoré zaručujú jemné rozptýlené svetlo. Lampy sú dostupné v prevedení hliník alebo s bielym lakovaním v dvoch rôznych veľkostiach.

Jørgen Kastholm a Preben Juhl Fabricius boli dánski architekti, ktorých dielo ovplyvnilo štýl dánskeho modernizmu. Dánska značka &Tradition sa ujala ich návrhu z roku 1963 a teraz ho vydávajú v reedícii.

Obaja architekti vyštudovali dánsku školu interiérového dizajnu pod vedením významného modernistu Finna Juhla a potom Arne Jacobsena. Za dobu ich spolupráce vznikla diela oceňovaná múzeami po celom svete. Ich návrhy boli charakteristické hladkými pretiahnutými tvary, symetriou a modernými kombináciami materiálov. Kastholm a Fabricius navrhovali pre medzinárodné letisko, honosné vily aj do prvých Bondoviek.

Jste z Česka? Přejděte na Lampy P376

Tento web používa pre analýzu návštevnosti a personalizáciu reklám súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Ďalšie informácie
Súhlasím