Fritz Hansen

Dánsko

Značka Fritz Hansen známa tiež ako Republic of Fritz Hansen sa škandinávskemu dizajnu venuje od roku 1872, kedy bola založená v Dánsku. Patrí tak k jednej z najstarších značiek v portfóliu DesignVille.

Dánska dizajnová stálica je známa predovšetkým vďaka nespočetných ikon, ktoré sú s postupujúcimi rokmi navyše stále viac žiadané. Patrí k nim napríklad vo svete dizajnu veľmi zvučné návrhy velikána Arne Jacobsena akými sú kreslá Egg alebo Swan, podobne ako jeho kolekcia stoličiek Ant, Series 7 alebo Grand Prix.

Opomenúť by sme nemali ani kreslá z kolekcie PK, ktoré navrhol Poul Kjærholm, či lampy Concert od Jørn Utzon.

Okrem rokmi preverených modernistických kúskov sa značka venuje tiež spolupráci so súčasnými tvorcami. Tým je napríklad talentovaný Španiel Jaime Hayon, ktorý navrhol kolekcie sedacieho nábytku Fri a Ro alebo Favn.

Že je portfólio Fritz Hansen naozaj široko rozkročené, dokazuje tiež akvizíciami iných značiek. Ak ste poznali napríklad produkty Lightyears, ako sú svietidlá Caravaggio alebo Orient, od roku 2015 je značka súčasťou Fritz Hansen.

Obľúbeným artiklom je tiež ikonická séria Kaiser Idell, ktorú navrhol nemecký dizajnér Christian Dell. Nechal sa pritom inšpirovať štýlom typickým pre umeleckú školu Bauhaus, kde viedol kovozpracovatelskú dielňu.

Viac na fritzhansen.com.

Produkty značky Fritz Hansen

Stránka 1 z 7 1 2 3 7

Jste z Česka? Přejděte na Fritz Hansen
Shopping from the EU? Switch to Fritz Hansen

5% zľava pre vás!

Newsletter

Odoberajte náš newsletter a získajte 5% zľavu.

Odoberať newsletter

Zavrieť