Vrátenie tovaru

Tovar nespĺňa vaše očakávania alebo ste si to jednoducho rozmysleli? Môžete nám ho vrátiť do 30 dní od doručenia. Na tejto stránke nájdete jednoduchý postup, ako to urobiť.

Vrátenie tovaru

Tovar nám môžete vrátiť do 30 dní od jeho prevzatia bez udania dôvodu. Nie je však možné vrátiť tovar, ktorý bol upravený podľa vašich predstáv (tovar na objednávku), a tovar zakúpený na IČO.

1. Vyplňte formulár na vrátenie tovaru

Formulár na vrátenie tovaru nájdete v balíku, ktorý vám prišiel, alebo si ho môžete stiahnuť z tohto odkazu:

Formulár na vrátenie tovaru

Vyplnený formulár priložte k zásielke.

2. Produkt starostlivo zabaľte

Pre vrátenie výrobku je dôležité, aby bol nepoužitý, nepoškodený a, pokud možno, v pôvodnom obale. Opatrne ho zabaľte do pôvodnej krabice, aby sa počas prepravy nepoškodil. Ak ide o krehký výrobok, odporúčame použiť bublinkovú fóliu alebo vzduchové vankúšiky. Ideálne je použiť výplne, ktoré už prišli v zásielke od nás.

Balík by mal obsahovať nasledujúce položky:

 • produkt, ktorý vraciate
 • vyplnený formulár (alebo aspoň číslo objednávky a číslo účtu na vrátenie peňazí)
 • materiál, ktorý zabráni ďalšiemu poškodeniu

Ak vraciate väčšie kusy nábytku alebo iné atypicky zabalené predmety, najskôr nás kontaktujte, aby sme sa mohli spoločne dohodnúť na najlepšom postupe vrátenia.

3. Balík pošlite späť na našu adresu

Tovar nám pošlite na nasledujúcu adresu:

DesignVille Showroom
Netroufalky 797/5
625 00 Brno

Pred odoslaním odstráňte pôvodné prepravné štítky. Prepravu si môžete objednať u dopravcov GLS alebo DPD na nižšie uvedených odkazoch. Zásielku si môžete nechať vyzdvihnúť na svojej adrese alebo ju odovzdať dopravcovi na niektorom z výdajných miest alebo schránok. Výber dopravcu je však na vás, na vrátenie tovaru môžete využiť aj iných dopravcov. Upozorňujeme, že zásielky na dobierku neprijímame.

Tovar môžete priniesť aj osobne na adresu Netroufalky 797/5 kedykoľvek počas otváracích hodín showroomu.

4. Počkajte na vrátenie peňazí

Po prijatí vráteného tovaru máme 14 dní na jeho kontrolu a vrátenie peňazí. Peniaze vám vrátime rovnakým spôsobom, akým ste zaplatili za objednávku. Ak bol tovar zaplatený na dobierku, suma vám bude vrátená na číslo bankového účtu, ktoré ste uviedli vo formulári na vrátenie tovaru. Ak si želáte, aby vám boli peniaze vrátené na iný bankový účet, než z ktorého ste objednávku zaplatili, informujte nás o tom e-mailom na shop@designville.cz.

Často kladené otázky

Vrátenie tovaru. Ako dlho bude trvať vrátenie peňazí?
Ak nám tovar pošlete späť nepoškodený a, pokud možno, v pôvodnom obale do 30 dní od prijatia zásielky, celú sumu vám vrátime späť na váš účet do 14 dní od prijatia tovaru späť. Ak je vrátený tovar poškodený alebo opotrebovaný, vrátenie peňazí môže byť znížené o hodnotu vzniknutej škody.

Je možné vrátiť tovar v predajni a je to bezplatné?
Áno, tovar nám môžete osobne priniesť na adresu Netroufalky 797/5, Brno, 625 00 v pracovných dňoch od 9:00 do 17:00 a samozrejme úplne bezplatne.

Bude ma vrátenie tovaru stáť nejaké peniaze?
Náklady na odoslanie balíka s vráteným tovarom hradíte vy. Po prijatí tovaru vám spolu so sumou za vrátený výrobok vrátime aj pôvodnú cenu zaplatenú za poštovné (táto cena je považovaná za najlacnejšiu formu dopravy, ktorú v našom obchode ponúkame).

Nenašli ste, čo ste hľadali, alebo máte ďalšie otázky?

Neváhajte nás kontaktovať. Sme online v pracovné dni od 9:00 do 17:00.


Viac informácií o našich pravidlách odstúpenia od zmluvy nájdete nižšie:

Odstúpenie od zmluvy

 1. Do 30 dní od prevzatia tovaru zakúpeného prostredníctvom internetového obchodu máte právo odstúpiť od zmluvy bez udania dôvodu. Právo na odstúpenie od zmluvy v zmysle zákona č. 102/2014 Z.z. sa nevzťahuje na tovar, ktorý bol upravený podľa vášho priania, či pre vašu potrebu.
   
 2. Za taký tovar, ktorý bol upravený podľa priania kupujúceho alebo pre jeho osobu považujeme tovar, ktorý DesignVille s.r.o. (predávajúci) u výrobcu objednáva a/alebo výrobca zhotovuje v niektorej z niekoľkých ponúkaných variant prevedení (napr. farebné prevedenie či povrchová úprava, morenie, poťahová látka apod.) až na základe prijatia vašej objednávky. Na detaile tovaru na www.designville.sk je tento tovar označený zvyčajne (nie nevyhnutne) ako tovar "na objednávku". V prípade, že ste objednali tovar "na objednávku", rovnaké označenie nájdete i v rekapitulácii objednávky, ktorá vám bola zaslana e-mailom po prijatí objednávky do nášho systému.
   
 3. Pokiaľ sa nejedná o tovar upravený podľa priania kupujúceho alebo pre jeho osobu máte právo od kúpnej zmluvy odstúpiť, a to do 30 dní od prevzatia tovaru. Vaše rozhodnutie odstúpiť od zmluvy nám prosím oznámte formou jednoznačného prehlásenia - napr. mailom na shop@designville.cz alebo poštou na našu adresu DesignVille s.r.o., Netroufalky 797/5, 625 00 Brno - Bohunice, Česká republika. Odstúpiť od zmluvy môžete tiež prostredníctvom:  vzorový formulár pre odstúpenie od zmluvy.
   
 4. Tovar bez zbytočného odkladu, najneskôr do 14 dní odo dňa, kedy nám oznámite, že odstupujete od tejto zmluvy, zašlite spät na našu adresu DesignVille s.r.o., Netroufalky 797/5, 625 00 Brno - Bohunice, Česká republika. Náklady spojené s navrátením tovaru nesiete vy. Prosím neposielajte tovar na dobierku, také zásielky nepreberáme.
   
 5. V prípade, že kupujúci odstúpi od zmluvy v rámci 30 dňovej lehoty a doručí predávajúcemu tovar, ktorý je použitý a je poškodený alebo neúplný alebo hodnota predmetného tovaru je znížená v dôsledku takého zaobchádzania s tovarom, ktoré je nad rámec zaobchádzania potrebného na zistenie vlastností a funkčnosti tovaru, má predávajúci voči kupujúcemu nárok na náhradu škody vo výške hodnoty opravy tovaru a uvedenia tovaru do pôvodného stavu resp. predávajúci má právo požadovať od spotrebiteľa preplatenie zníženia hodnoty tovaru.
   
 6. Po odstúpení od zmluvy Vám vrátime všetky platby, ktoré ste preukázateľne uhradili v súvislosti s uzavretím zmluvy, najmä kúpnu cenu vrátane nákladov na doručenie tovaru. Predávajúci však nie je povinný uhradiť kupujúcemu dodatočné náklady, ak si kupujúci zvolil iný spôsob doručenia, ako je najlacnejší bežný spôsob doručenia ponúkaný predávajúcim. Dodatočnými nákladmi sa rozumie rozdiel medzi nákladmi na doručenie, ktoré si zvolil kupujúci, a nákladmi na najlacnejší bežný spôsob doručenia ponúkaný predávajúcim. Platby budú kupujúcemu vrátené do 14 dní odo dňa, keď bude predávajúcemu doručené oznámenie kupujúceho o odstúpení od kúpnej zmluvy. Úhrada bude uskutočnená rovnakým spôsobom, aký použil kupujúci pri svojej platbe.
   
 7. Tým nie je dotknuté právo kupujúceho dohodnúť sa s predávajúcim na inom spôsobe platby, ak v súvislosti s tým kupujúcemu nebudú účtované žiadne ďalšie poplatky. Namiesto vrátenia platby si môže kupujúci podľa dohody s predávajúcim vybrať iný tovar. Predávajúci nie je povinný vrátiť kupujúcemu všetky platby podľa všeobecných obchodných podmienok pred tým, ako mu je tovar od kupujúceho doručený alebo kým kupujúci nepreukáže zaslanie tovaru späť predávajúcemu. Spolu s tovarom je kupujúci povinný zaslať naspäť aj darček (v prípade, ak bol tento zaslaný v súvislosti s objednávkou).

5% zľava pre vás!

Newsletter

Odoberajte náš newsletter a získajte 5% zľavu.

Odoberať newsletter

Zavrieť