HAY

Dánsko

Značka HAY, pochádzajúca pôvodne z Dánska, čerpá inšpiráciu z architektúry a jej stability, ktorú kombinuje s dynamikou módy. Od svojho založenia v roku 2002 si zároveň spoločnosť kladie za cieľ navracať sa k päťdesiatym a šesťdesiatym rokom minulého storočia. Všetky tri roviny po tom kĺbi a snaží sa ponúkať kvalitné a trvalé kusy nábytku s pridanou hodnotou, ktoré sú ale zároveň ľuďom dostupné.

Aj keď značka HAY vychádza z minulosti, využíva technologický pokrok a má na pamäti potreby moderného bývania. Pomocou sofistikovaného prístupu k priemyselnej výrobe a priaznivej cenovej politike sa snaží osloviť širšie rozpätie záujemcov o dizajnové kúsky. Na trvanlivosti a kvalite tohto nábytku, osvetlenia a doplnkom ale neuberá.

Línia dizajnu, ktorou sa HAY uberá, je v znamení funkčnosti a čistej estetiky. Preto spolupracuje so známymi a etablovanými dizajnérmi a vybranými dodávateľmi. Pri vytváraní nábytku sa nezabúda venovať tiež vplyvu výroby na životné prostredie. Vo všetkých krokoch výroby sa zaväzuje k ohľaduplnosti a dodržiavania právnych i spoločenských požiadaviek, etických štandardov a medzinárodných noriem. To isté vyžaduje aj od svojich dodávateľov. Často sa preto zamestnancami HAY osobne presviedčajú, ako to vo vybraných továrňach vyzerá a aké postupy dodávatelia volia.

Jedným z nejrozpoznatelnějších designov značky HAY sú stolíky HAY Tray Table. Na stránkach DesignVille ich nájdete hneď v niekoľkých veľkostiach aj farebných prevedeniach. Ako už názov napovedá, podnos stojaci na kovovom ráme možno ľahko odňať. Prenášanie vecí je tak o to ľahšie.

Ďalšou ikonou v portfóliu značky sú stoličky AAC. Za skratkou v názve sa skrýva About a Chair. Pomenovanie odkazuje predovšetkým na najznámejšiu kolekciu About a Chair 22. Jemná a čistá silueta spolu s pevnou konštrukciou poskytnú okrem estetického zážitku tiež pohodlné posedenie.

Za dizajnom stoličiek AAC stojí Hee Welling. Jeho rukopis nájdeme tiež pod stoličkami a jedálenskými stoličkami radu Hee, ktoré sú od predchádzajúcich spomenutých výrazne odlišné. Ich minimalistický vzhľad aj línie majú pripomínať skicu. Vďaka použitému kovu sa dajú použiť v interiéroch i vonku.

Obľúbeným zástupcom z portfólia značky HAY sú tiež pohovky Mags Sofa. Mohutné sedáky s vysokými opierkami zasadené do jednoduchého a zaobleného vzhľadu poskytujú príjemný zážitok pre oko aj pohodlné relaxovanie. Aby sa dokonale prispôsobila každému kútu aj miestnosti, je k dostaniu v niekoľkých rozložení i veľkostiach.

Viac na hay.dk.

Produkty značky HAY

Stránka 1 z 51 1 2 3 51

Jste z Česka? Přejděte na HAY
Shopping from the EU? Switch to HAY

5% zľava pre vás!

Newsletter

Odoberajte náš newsletter a získajte 5% zľavu.

Odoberať newsletter

Zavrieť