Oblure

Švédsko

Oblure už od roku 2017 prináša designové svietidlá, ktoré zaujmú vycibrenou estetikou aj dôvtipom. Názov švédskej značky Oblure vznikol spojením slov object a allure, v preklade objekt a okúzlení, čo o základných pilieroch značky veľa napovie. Hlavným motívom Oblure je obohacovať domovy inovatívnymi svietidlami, ktoré bavia.

S koreňmi vyvierajúcimi zo škandinávskeho dizajnu sa značka Oblure pozerá na svietidlá ako na kúsok umenia. Jednoduchosť, minimalizmus, funkcionalita a detailné spracovanie sú samozrejmosťou, produkty značky sa ale u týchto charakteristík nezastavujú. Spoluprácou so svetovo vyhlásenými dizajnérmi a s víziou tvoriť originálne, odvážne a krásne, do svietidiel odtláčajú elementy, ktoré nielenže prekvapia, ale aj zaujmú.

Medzi najvyhľadávanejšie kolekcie patria napríklad svietidlá Arch, ktorých opakujúci sa tvar vzdáva hold architektúre a klenbám, zároveň si z nich požičiava to najlepšie a reinterpretuje tento tvar v inom meradle. Minimalistickým dizajnom a súhrou s farbami vzniká zaujímavý kúsok, ktorý sa bude vynímať napríklad nad barom, recepciou, rozžiari konferenčnú miestnosť alebo priestor nad ostrovčekom v kuchyni.

Zaujímavou kolekciou sú aj stolné lampy Stair, ktoré sa pohrávajú s konceptom schodov. Umiestnením okrúhleho zdroja svetla tesne na okraj horného schodu vytvára dojem dynamiky pohybu, a tým sa pohráva s percepciou. Za zábavným konceptom svietidla sa skrýva aj pridaná funkcionalita v podobe dvou USB-C zdierok pre ľahké nabíjanie.

Viac na www.oblure.com

Produkty značky Oblure

Jste z Česka? Přejděte na Oblure
Shopping from the EU? Switch to Oblure

5% zľava pre vás!

Newsletter

Odoberajte náš newsletter a získajte 5% zľavu.

Odoberať newsletter

Zavrieť