Norr11

Dánsko

Norr11 je mladá značka pôvodom z Dánska, založená v roku 2011. S úctou k tradičným princípom škandinávskeho dizajnu prináša inovatívny pohľad na dizajnové klasiky.

Vnášať do moderných interiérov čerstvú perspektívu sa značke darí najmä fúziou niekoľkých vplyvov. Severský štýl mieša s filozofiou rozličných kultúr, ako je napríklad japonský prístup k remeselným technikám. Princípy škandinávskeho dizajnu, ako sú nadčasovosť, kvalita a dizajnová čistota, pritom zostávajú zachované. Príkladom môže byť kolekcia stoličiek a kresiel Elephant, v ktorých dizajne môžeme odhaliť inšpiráciu východnom štýlom i polstrovanými kreslami z 50. rokov minulého storočia.

Svieži dizajn spájajúci tradíciu s porozumením aktuálnych požiadaviek každodenného života vzniká z návrhov tímu mladých dizajnérov pod vedením Knut Bendik Humlevika a Rune Krøjgaarda. Ich práca odráža cieľ tvoriť osobité produkty, ktoré dodajú každému priestoru na komforte a jedinečnosti.

Ústrednou témou je pre značku Norr11 tiež udržateľnosť. Z prírodných a zodpovedne získavaných materiálov, ako sú drevo, koža, ratan, kov alebo mramor, vnikajú kúsky, ktoré odolávajú skúškam času – či už po stránke estetiky, alebo funkcie.

Rozpoznateľný rukopis dánskej značky dokonale odráža kolekcia drevených stoličiek Buffalo, o niečo minimalistickejšie stoličky a barové stoličky z rady NY11 alebo kreslá Mammoth, ktoré sú modernou variáciou klasického ušiaka. Veľkej obľube sa tešia aj výrazné odkladacie stolíky Gear inšpirované architektúrou brutalizmu, či ich protiklad v podobe subtílnych kovových stolíkov Duke.

Značka a dizajnové štúdio Norr11, rovnako ako showroom predstavujúci kompletný sortiment nábytku, svietidiel a doplnkov, sídli v samotnom centre Kodane. Viac na norr11.com.

Produkty značky Norr11

Stránka 1 ze 4 1 2 3 4

Jste z Česka? Přejděte na Norr11
Shopping from the EU? Switch to Norr11

5% zľava pre vás!

Newsletter

Odoberajte náš newsletter a získajte 5% zľavu.

Odoberať newsletter

Zavrieť