Stelton

Dánsko

Stelton patrí medzi popredného predstaviteľa dánskeho dizajnu s tradíciou siahajúcou do roku 1960. Stelton sa do povedomia zapísal predovšetkým kolekciami ikonického riadu a doplnkov do domácnosti, ktoré v sebe stelesňuje škandinávsku dizajnérsku tradíciu v modernom poňatí. Víziou Stelton je vytvárať jednoduchý, funkčný, inovatívny dizajn s maximálnym rešpektom k tradícii dánskeho dizajnu.

Viac ako šesťdesiat rokov skúseností stojí za designérskym domom Stelton, ktorý bol založený v Dánsku dvoma nerozlučnými priateľmi Niels Stellan Hom a Carton Madelaire, z ktorých krstných mien Stellan a Carton je tvorené tiež meno značky. K prvotným úspechom značky patrí bezpochyby kolekcia Cylinda Line navrhnutá Arne Jacobsenom a roku 1967 ocenená prestížnou cenou ID-prisen. Ďalšie ocenenie na seba nenechala dlho čakať a až do dnešného dňa zbiera Stelton ceny za kolekciu výrobkov, ktoré stelesňujú tradíciu, kvalitu a dokonalé vyváženie estetična a funkčnosti, ktoré v sebe nesie každý jeden výrobok. Medzi stálice sortimentu značky môžeme už dnes zaradiť aj termosky EM, kolekciu riadu Emma či Theo.

Vízia značky je zastrešená heslom "Stelton state of mind" - to vyjadruje akýsi stav mysle, ktorý zdieľajú dizajnéri značky aj samotní užívatelia výrobkov. Sortiment Stelton tvoria predovšetkým kolekcie riadu a doplnkov do domácnosti, ktoré sa od 60. rokov ujali po celom svete - napríklad v USA zažil Stelton taký boom, že sa jeho tovar predával v najluxusnejších obchodných domoch za niekoľko násobne vyššie ceny ako v rodnom Dánsku.

Viac na stelton.com.

Produkty značky Stelton

Stránka 1 ze 2 1 2

Jste z Česka? Přejděte na Stelton
Shopping from the EU? Switch to Stelton

5% zľava pre vás!

Newsletter

Odoberajte náš newsletter a získajte 5% zľavu.

Odoberať newsletter

Zavrieť