GUBI

Dánsko

Gubi založili v Dánsku roku 1967 Gubi Olsen a jeho manželka Lisbeth. Hlavnou filozofiou značky Gubi je znovuobjavovania stratených ikon dizajnu a zároveň vytváranie ikon budúcich. V Gubi sa kladie dôraz najmä na estetiku, inovácie, funkčnosť a kvalitu.

Rodinnú firmu prevzal Jacob Gubi Olsen, ktorý tak pokračuje v tradícii a prevádza víziu svojich rodičov do kontextu súčasnosti. Čo súznie tiež s celkovou myšlienkou značky, ktorou je snaha vyvíjať sa dopredu za pomocou intuície. Tá zaistí, že ich dizajn bude stále aktuálne, zároveň bude ale vychádzať z odkazu ikonických kúskov.

V portfóliu Gubi nájdeme mnoho nadčasových kúskov svetového dizajnu z 30., 40., 50. a 60. rokov 20. storočia. Za všetky menujme kolekciu svietidiel Bestlite z roku 1930, ktoré navrhol britský dizajnér Robert Dudley Best (lampu Bestlite mal vo svojej kancelárii Winston Churchill), lampy Gräshoppa dizajnérky Grety M. Grossmann z roku 1947 a ikonické zrkadlo Adnet circulaire dizajnéra Jacquesa Adnet z roku 1950.

Zároveň však Gubi spolupracuje s talentovanými súčasnými dizajnérmi, ako je napríklad dánskej duo Komplot Design, preslávenej kolekcií stoličiek Gubi, alebo dizajnér Oliver Schick, ktorý pre Gubi navrhol kolekciu lámp Ronde.

V portfóliu DesignVille nájdete tiež lampy Multi-Lite, ktoré navrhol v sedemdesiatych rokoch designer Louis Weisdorf. Svietidlo je dokonalým zástupcom zlatej éry dánskeho dizajnu.

Gubi sídli v Dánske Kodani, kde tiež nájdeme showroom o rozlohe 2000 m2. Firmu v súčasnosti vedú synovia Jacob a Sebastian.

Viac na gubi.com.

Produkty značky GUBI

Stránka 1 z 7 1 2 3 7

Jste z Česka? Přejděte na GUBI
Shopping from the EU? Switch to GUBI

5% zľava pre vás!

Newsletter

Odoberajte náš newsletter a získajte 5% zľavu.

Odoberať newsletter

Zavrieť