Brokis

Česko

Značka Brokis je synonymom špičkovej kvality a sofistikovaného dizajnu osvetlenia. Oboje dosahuje vďaka zručnosti sklárskeho remesla, ktorým je Česká republika preslávená.

Značku Brokis založil Jan Rabell v roku 2006. Korene výroby značky Brokis však siahajú takmer dve storočia do histórie, keďže vychádza zo základov sklárne Janštejn založenej začiatkom 19. storočia. Vynikajúce technologické znalosti značky jej umožňujú experimentovať a byť inovátorom v tomto odvetví. Ručne fúkané sklo sa v dizajnovo vydarených výrobkoch stretáva aj s inými materiálmi, ako je drevo alebo ručne lisovaný kov.

Výrobky Brokis navrhujú poprední dizajnéri z českej i medzinárodnej scény. Medzi známe mená patria Lucie Koldová, Vrtiška a Žák, Boris Klimek, Dan Yeffet a ďalší.

Práve Lucie Koldová a Dan Yeffet vytvorili kolekciu Shadows, ktorá je plná svietidiel nadčasových tvarov so sofistikovane ukrytým zdrojom svetla v precízne opracovanom dreve. Tento detail dáva vyznieť čistým kontúram ručne fúkaného tienidla. Na podobnom princípe je postavená aj kolekcia Orbis, ktorá láka dokonalými geometrickými proporciami a dômyselnou hrou so svetlom. Dych vyrážajúce svietidlá nájdete aj v rozmanitej kolekcii Ivy, pri ktorej vytváraní ruku Lucie Koldovej viedla inšpirácia prírodou. Kolekcia precízne spracovaných svietidiel priamo nabáda k vytváraniu krásnych svetelných kompozícií.

Viac na www.brokis.cz

Produkty značky Brokis

Stránka 1 ze 4 1 2 3 4

Jste z Česka? Přejděte na Brokis
Shopping from the EU? Switch to Brokis

5% zľava pre vás!

Newsletter

Odoberajte náš newsletter a získajte 5% zľavu.

Odoberať newsletter

Zavrieť