&Tradition

Dánsko

&Tradition (AndTradition) je dánska dizajnová značka, synonymum severského dedičstva v súčasnom modernom dizajne. Svojim menom chce &Tradition zdôrazniť postup, ktorým tvorí svoje produkty: kombinácia poctivého remesla, moderného dizajnu a severskej tradície vysokej kvality.

Značku &Tradition môžete poznať predovšetkým pre jej svietidlá, medzi ktorými je možné rozoznať hneď niekoľko dizajnových ikon. Za všetky menujme legendárnu kolekciu svietidiel Flowerpot alebo lampy Bellevue.

Z ikon poslednej doby je v povedomí milovníkov škandinávskeho dizajnu lampička Milk či závesná lampa Copenhagen. Z nábytku je potom treba určite spomenúť pohovku Mayor Sofa v ikonickom dizajne od Arne Jacobsena.

Práve Arne Jacobsen, či ďalší velikáni severského dizajnu, akými sú Verner Panton alebo Jørn Utzon, predstavujú "starých majstrov", ktorých návrhy &Tradition kombinuje s moderným prevedením i prácou mladých škandinávskych dizajnérov (napr. Norm Architects). Ostatne, spojenie tradície a moderny, rovnako ako remesla a umenia, predstavuje kľúčovú filozofiu firmy.

Obľúbenými kúsky sú tiež stoličky a stoly kolekcie In Between, kreslá Little Petra známe vďaka poťahu z ovčej vlny alebo modernistická kolekcie Hvidt a Mølgaard zahŕňajúce stoličky, stoly a kreslá.

Viac na andtradition.com.

 

Produkty značky &Tradition

Stránka 1 z 15 1 2 3 15

Jste z Česka? Přejděte na &Tradition
Shopping from the EU? Switch to &Tradition

5% zľava pre vás!

Newsletter

Odoberajte náš newsletter a získajte 5% zľavu.

Odoberať newsletter

Zavrieť