Vitra

Švajčiarsko

Vitra je švajčiarska značka, ktorá je po celom svete považovaná za absolútnu dizajnovú špičku a synonymum pre moderný dizajn s bohatou, viac ako sedmdesiatročnou tradíciou. Vitra je producentom širokého radu nábytku, doplnkov aj svietidiel do domácnosti, kancelárie i verejných priestorov, ktorých návrhy pochádzajú z pier najväčších dizajnérov 20. storočia.

Prevratný dizajn dvadsiateho storočia bok po boku s inovatívnymi kúskami rešpektujúcimi jeho odkaz. Také sú hlavné myšlienky značky Vitra, ktorá zaujíma miesto medzi špičkami škandinávskeho dizajnu.

Vitra bola založená v roku 1950 vo švajčiarskom Birsfelden ako rodinná firma Williho a Eriky Fehlbaumových. V priebehu 50. rokov na trh uviedli najznámejšie produkty, za ktorých návrhmi stoja prední dizajnéri tej doby. Za všetky menujme ikonické stoličky Eames, kreslo Eames Lounge Chair či populárnej čiernej vtáčiky Eames House Bird, všetko navrhnuté manželmi, americkými dizajnérmi Charlesom a Ray Eames. Nemenej známe sú tiež zapamätateľné kreslo Coconut Chair z pera návrhára George Nelsona alebo nástenné hodiny Sunflower.

Následne prišli ďalšie kolekcie, napríklad dizajnové plastové stoličky Panton Chair od Vernera Pantona, neskôr aj séria stoličiek Standard z návrhu Jeana Prouvé. V portfóliu DesignVille od neho zakúpite treba stoly Solvay alebo Guéridon.

Všetky tieto jedinečné, nadčasové kúsky sa rýchlo stali populárnymi po celom svete, zabezpečili značke Vitra jedinečné postavenie vo svete dizajnu a sú samozrejme súčasťou značky do dnešného dňa.

Vitra je nielen synonymom pre bytový dizajn v škandinávskom duchu, ale aj pre nespočetné množstvo architektonických skvostov, ktoré sú súčasťou Vitra Campus. Miesta s úžasnými ukážkami svetového dizajnu a architektúry posledného storočia.

Viac na vitra.com

Produkty značky Vitra

Stránka 1 z 17 1 2 3 17

Jste z Česka? Přejděte na Vitra
Shopping from the EU? Switch to Vitra

5% zľava pre vás!

Newsletter

Odoberajte náš newsletter a získajte 5% zľavu.

Odoberať newsletter

Zavrieť