Normann Copenhagen

Dánsko

Normann Copenhagen, dánsku designérsku značku, založili Jan Andersen a Poul Madsen v roku 1999. Normann Copenhagen už od prvého produktu, ktorým bola lampa Norm 69 Lamp, se snaží búrať konvencie klasického designu. Nachádza spôsoby, ako použiť tradičné materiály netradičným spôsobom. Normann Copenhagen spolupracuje so zavedenými designérmi i mladými talentami.

Pôvodná vlajková loď, svietidlá Norm, sú v súčasnom sortimente doplnená o nespočet ďalších štýlových lámp. Napríklad o tie z kolekcie Amp, ktoré napodobňujú vzhľad starých elektrónkových zosilňovačov, napriek tomu pôsobia moderne. Spájajú v sebe dlhotrvajúce materiály, ako sklo a mramor.

Vyhľadávanými kúsky sú medzi milovníkmi dizajnu aj stoličky a kreslá Hyg. Ich názov odkazuje k fenoménu zameraného na pohodlnosť – hygge. Nie inak na tom je z pohľadu obľúbenosti aj rozsiahla kolekcia stoličiek a stolov Form, ktorá dokonca obdržala cenu iF Design Awards 2016. Aj vďaka širokému výberu farebných variantov si každý vyberie zostavu presne na mieru či už zariaďuje jedáleň, reštauráciu, alebo konferenčnú miestnosť.

V portfóliu značky sú aj doplnky, ako je známy vtáčik Shorebird z dreva. V neposlednom rade sa veľkej obľube teší aj kolekcia stoličiek, kresiel a baroviek Bit, ktorá svojou zaujímavou štruktúrou vzdáva hold svojmu pôvodu z recyklovaného plastu.

Cieľom Normann Copenhagen je tvoriť nadčasový, zároveň však moderný dizajn, ktorý upúta na prvý pohľad. Jeho tvorcovia prináša inovatívny, kreatívny aj extravagantny pohľad na predmety bežného použitia, čo odolajú zubu času.

Viac na normann-copenhagen.com.

Produkty značky Normann Copenhagen

Stránka 1 z 20 1 2 3 20

Jste z Česka? Přejděte na Normann Copenhagen
Shopping from the EU? Switch to Normann Copenhagen

5% zľava pre vás!

Newsletter

Odoberajte náš newsletter a získajte 5% zľavu.

Odoberať newsletter

Zavrieť