Normann Copenhagen

Dánsko

Normann Copenhagen, dánsku designérsku značku, založili Jan Andersen a Poul Madsen v roku 1999. Normann Copenhagen už od prvého produktu, ktorým bola lampa Norm 69 Lamp, se snaží búrať konvencie klasického designu. Nachádza spôsoby, ako použiť tradičné materiály netradičným spôsobom. Normann Copenhagen spolupracuje so zavedenými designérmi i mladými talentami.

Pôvodná vlajková loď, svietidlá Norm, sú v súčasnom sortimente doplnená o nespočet ďalších štýlových lámp, treba o kolekciu Amp. Tie napodobňujú vzhľad starých elektrónkových zosilňovačov. Spája v sebe dlhotrvajúci materiály, ako sklo a mramor. Aj napriek odkaz na tradíciu majú moderný vzhľad.

Vyhľadávanými kúsky sú medzi milovníkmi dizajnu aj stoličky a kreslá Hyg. Ich názov odkazuje k fenoménu zameraného na pohodlnosť - hygge. Nie inak na tom je z pohľadu obľúbenosti aj rozsiahla kolekcia stoličiek a stolov Form, ktorá dokonca obdržal cenu iF Design Awards 2016. Okrem veľkého výberu farebných variantov si každý vyberie zostavu presne na mieru, či už zariaďuje jedáleň, reštauráciu alebo konferenčnú miestnosť.

V portfóliu značky sú aj doplnky, ako je potrebné známy vtáčik Shorebird z dreva. V neposlednom rade značka ponúka tiež stolíky Tablo Table, ktoré vynikajú svojím jednoduchým dizajnom a prekvapivú veľkostí. V kombinácii s prakticky zahnutými okrajmi nosnej dosky tvoria skvelý a funkčný doplnok do domácnosti.

Cieľom Normann Copenhagen je tvoriť nadčasový, zároveň však moderný dizajn, ktoré upúta na prvý pohľad. Jeho tvorcovia prináša inovatívne, kreatívne aj extravagantné pohľad na predmety bežného použitia, čo odolajú zubu času.

Prečítajte si na blogu článok o novinkách Normann Copenhagen.

Viac na normann-copenhagen.com.

Produkty značky Normann Copenhagen

Stránka 1 z 13 1 2 3 13

Jste z Česka? Přejděte na Normann Copenhagen

Tento web používa pre analýzu návštevnosti a personalizáciu reklám súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Ďalšie informácie
Súhlasím