Ethnicraft

Belgicko

S myšlienkou vytvárať nábytok a dekoratívne kusy, ktoré sa stanú základom domovov a svedkami ľudských príbehov, vznikla belgická značka Ethnicraft. Stojí na pevných základoch z masívneho dreva a jeho kvalitného remeselného spracovania s víziou vytvoriť nábytok s dlhou životnosťou, ktorý bude s gráciou starnúť spolu s jeho majiteľmi.

Rovnako ako si ľudia nesú svoje príbehy naprieč životom, pristupujú dizajnéri značky Ethnicraft aj k návrhom jednotlivých kusov. V mene nadčasovosti odolávajú trendom a možno ich kombinovať s rôznymi štýlmi, ktorými každý domov či priestor postupom času prechádza.

Nadčasová krása masívneho dreva

Vo svete dizajnu, v ktorom sa trendy menia veľmi rýchlo, sa značka snaží práve vďaka použitiu trvanlivého materiálu, ponúknuť nábytok odolávajúci pominuteľným obdobiam. Masívne drevo navyše pôsobí útulným a hrejivým dojmom, rovnaké vlastnosti prepožičiava aj nábytku, ktorý je z neho vyrobený. Zároveň sa postupom času stáva svedectvom niekoľkých momentov, ktoré sa do dreva mnohokrát tiež zaznamenajú a premení tak stôl či stoličku v unikátny kus.

Všetko začalo jedinou dovolenkou

Z ciest po Indonézii si zakladateľ značky Philippe Delaisse nechal späť do Antverp poslať kontajner s nábytkom a bytovými doplnkami, ktoré ho vtedy uchvátili. To ho neskôr inšpirovalo k vytvoreniu značky a navrhnutiu rovnako dobre remeselne spracovaného nábytku. Na túto kariérnu cestu sa k nemu pripojil aj dlhoročný priateľ Benoit Loos, s ktorým v roku 1995 značku Ethnicraft založili.

Viac na Ethnicraft.com.

Produkty značky Ethnicraft

Stránka 1 ze 4 1 2 3 4

Jste z Česka? Přejděte na Ethnicraft
Shopping from the EU? Switch to Ethnicraft

5% zľava pre vás!

Newsletter

Odoberajte náš newsletter a získajte 5% zľavu.

Odoberať newsletter

Zavrieť