New Works

Dánsko

Dánska značka New Works svoje portfólio produktov označuje ako priesečník starého a nového, svetlých a tmavých tónov, remeselného dizajnu a umenia. Ctí dedičstva škandinávskej tradície, riadi sa aj súčasnými meradlami a potrebami.

Produkty New Works sú tvorené z poctivých materiálov. Dizajn pochádza z pier renomovaných autorov, ktorí čerpajú okrem iného aj zo sochárskeho umenia. Názov značky New Works odkazuje k intenciách zakladateľov Nikolaja Meiera a Knuta Bednika Humlevika vytvoriť miesto poskytujúci priestor k experimentu a tvorbe diel s úplne novou perspektívou.

Z toho dôvodu ponúkajú úzku selekciu premyslených dizajnových kúskov, ktoré, hoci vyzerajú ako umelecké predmety, stále zostávajú dostupnejšie ako galerijnej kusy. S dôrazom na otvorené hranice tvorby pre produkty značka vyberá tiež dizajnérmi. Spoločne sa zameriavajú na detaily, akým je napríklad taktilita každého kusu souznějící s pocitom, ktorý vyžaruje jeho materiál.

Jedným z najvýraznejších kúskov portfólia New Works je kolekcia lámp Kizu. Jej dve časti balansujú akoby snáď nič nevážili. Delikátne spojenie mramoru a skla spája príjemne mäkkého svetlo a skulpturálny vzhľad. Zdrojom mäkkého svetla je tiež svietidlo Tense, ktoré sa vďaka svojim elegantným krivkám ladne vznesie nad celý priestor. 

Nesmieme určite zabudnúť ani kolekciu svietidiel Material, z ktorej názvu je zrejmé, okolo čoho sa jej dizajn točí. Jednoduchý tvar s príjemne oblými detailmi dáva širokej škále materiálov, v ktorej sa svetlá vyrába, pekne vyniknúť.

Manifestáciou vzdušnosti dizajnu bez popretie krásy materiálov, akým je napríklad mramor, je rad stolov Florence. Sú k dostaniu aj v niekoľkých tvarových prevedeniach.

Viac na www.newworks.dk.

Produkty značky New Works

Stránka 1 z 5 1 2 3 4 5

Jste z Česka? Přejděte na New Works
Shopping from the EU? Switch to New Works

5% zľava pre vás!

Newsletter

Odoberajte náš newsletter a získajte 5% zľavu.

Odoberať newsletter

Zavrieť