Matrioška ako štýlová dekorácia

Matrioška ako štýlová dekorácia

08.05.
2014

Katka Horáková

Všetci poznáme klasické Matriošky či bábušky v ruských národných krojoch. Moderná interpretácia matriošiek - teda veľkostne odstupňovaných postavičiek, ktoré možno do seba vkladať - je teraz veľmi trendy; a často skôr ako hračka pre deti, slúži ako štýlová interiérová dekorácia.

Výtvarne štylizované, graficky zaujímavo pojaté najčastejšie ako rôzne ľudské či zvieracie postavičky alebo často úplne abstraktné, minimalistické..

Matrjošky s pastelovým přechodem

Matrjošky efektem namočení

V jednoduchej grafickej podobe s prechodmi v pastelových farbách, prípadne s efektom "namočenia" spodnej časti sa pohráva britská výtvarníčka Becky Kemp.

Matrjošky Maison Martin Margiela

Ešte ďalej je minimalizmus dovedený v sérii čisto bielych matriošiek od značky Maison Martin Margiela.

Set matrjošek na motivy pohádky o Červené Karkulce

Set matrjošek na motivy pohádky o Červené Karkulce

Sada matriošiek na motívy rozprávky o Červenej čiapočke. Rozšírená spodná časť môže slúžiť ako miska na potraviny, prípadne jednotlivé postavičky ako malé dózičky.

Matrjošky Animals od Ingely P. Arrhenius

Matriošky Animals sa štylizovanými zvieratkami, rovnako tak ako cirkusových akrobatov a klaunov Pocket Circus alebo roboty Pocket Robot s retro grafikou od švédskej ilustrátorky Ingela P. Arrhenius sa mi páčili natoľko, že som zaradila do sortimentu nášho e-shopu. Avšak o jednu sadu zvieracích matriošiek ma hneď "obrala" moja dcéra.

Matrjošky od Ingely P. Arrhenius

Zdroje: 1) foto DesignVille 2-3) Sketch.inc 4) Maison Martin Marigiela via Cast of Vices 5-6) Pistacchi Design 7) foto DesignVille 8-9) OMM Design  

Jste z Česka? Přejděte na Matrjoška jako stylová dekorace

Tento web používa pre analýzu návštevnosti a personalizáciu reklám súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Ďalšie informácie
Súhlasím