Bomma

Česko

Bomma je česká sklárska značka sídliaca vo Svetlej nad Sázavou. Jej produkty prvýkrát uzreli krištáľové svetlo sveta v roku 2012. Českí sklári a dizajnéri tam začali budovať značku, ktorá si zakladá na tradičnom sklárskom remesle, zároveň ho spája s modernými technológiami a tvaruje podľa súčasných pravidiel dizajnu.

V spolupráci s najlepšími českými dizajnérmi (Olgoj Chorchoj, Dychom Studio, Plecháč&Wielgus a ďalšie) vytvára ručne fúkaná svetla, ktoré nemajú vo svete obdobu. Viac ako tri stovky sklárov totiž vie, takmer ako jediní na svete, vyfúkať aj výrobky do rozmerov až 90 centimetrov. Dovoľuje im to český krištáľ s 24% podielom olova, vďaka ktorému vznikajú najčistejšie a dokonale číra svietidlá či iné výrobky. Perfektne tiež odráža svetlo.

Značku Bomma kreatívne vedú dizajnéri zo štúdia deformácie - Václav Mlynár a Jakub Pollág. Vďaka tomu, že sa firme podarilo skĺbiť moderný dizajn a vynikajúcu kvalitu, teší sa rade ocenenie (Czech Grand Design, Design Plus Award) a celosvetovému uznaniu.

V ponuke DesignVille nájdete potrebné kolekciu svietidiel Soap, ktorých tvar aj vzhľad inšpirovali mydlové bubliny. Menia tvar, priehľadnosť i farbu. Každý kus kolekcie vzniká ručnou výrobou, preto je vždy originálom.

Jedinečnosť a zručnosť slovenského sklárskeho remesla stelesňuje kolekcia Tim, a to svojimi rozmermi i tvarom. Veľkosť okolo 90 centimetrov je totiž na hranici možného, ​​čo sa dá dosiahnuť ručnou výrobou a fúkaním skla. Bola to práve svietidlá Tim, ktorá značku Bomm preslávila aj za hranicami Česka. 

Lampy Shibari zaujímajú špecifické miesto v portfóliu značky. Dizajnérka Kateřina Handlová sa nechala inšpirovať japonským umením Kinbaku, čo je výraz pre krásu telesného zviazanie. Pravá lanka na bondáž na povrchu ručne fúkaných svetiel predstavujú tajný systém slučiek a uzlov.

Viac na bomma.cz.

Produkty značky Bomma

Jste z Česka? Přejděte na Bomma
Shopping from the EU? Switch to Bomma

5% zľava pre vás!

Newsletter

Odoberajte náš newsletter a získajte 5% zľavu.

Odoberať newsletter

Zavrieť