Dizajnér

Claesson Koivisto Rune

Švédsko

Dizajnérov Mårten Claesson, Eero Koivisto and Ola Rune spojila zdieľaná túžba vytvárať priestory a objekty v dokonalom súzvuku. Spoločne tak v hlavnom švédskom meste v roku 1995 založili dizajnové štúdio nesúce ich mená: Claesson Koivisto Rune.

Trojica, ktorá sa prvýkrát stretla pri štúdiu na štokholmskej University College of Arts, sa v počiatkoch svojej spolupráce sústredila na architektúru. Postupne sa však štúdio Claesson Koivisto Rune stalo celosvetovo uznávanou, multidisciplinárnou kanceláriou s rovnakým dôrazom ako na architektúru, tak dizajn. Svietidlá, textílie, nábytok, alebo tiež hotely, obchody, kancelárske a výstavné priestory i domovy – to všetko sa radí medzi oblasti, v ktorých švédske štúdio vyniká.

Dizajnéri vytvorili produkty pre viac ako 80 značiek, okrem iného aj tých z portfólia DesignVille: Iittala, Muuto alebo Engblad & Co. V ponuke nájdete závesné lampy Fluid z opálového skla od Muuto.

Spočiatku bolo štúdio spájané predovšetkým so severským minimalizmom. Popísať však prácu Claesson Koivisto Rune dnes, nie je tak jednoduché. Štýl dizajnérov sa neustále vyvíja, ako sami tvrdia "bez jasného smeru". Napriek tomu je ich práca konzistentná. Pozorovať v nej môžeme vplyv takých velikánov architektúry a dizajnu, ako sú Arne Jacobsen alebo Alvar Aalto.

Claesson Koivisto Rune bolo prvou švédskou architektonickou spoločnosťou, ktorá mala príležitosť vystavovať na Benátskom bienále v roku 2004. Na svojom konte má tiež mnoho prestížnych ocenení.
 

Viac sa dozviete na stránkach claessonkoivistorune.se.

Jste z Česka? Přejděte na Claesson Koivisto Rune
Shopping from the EU? Switch to Claesson Koivisto Rune

5% zľava pre vás!

Newsletter

Odoberajte náš newsletter a získajte 5% zľavu.

Odoberať newsletter

Zavrieť