Dizajnér

Dechem Studio

Česko

Za štúdiom s názvom Dychom stojí Michaela Studenič a Jakub Jandourek. K založeniu je roku 2012 viedol zdieľaný záujem o najstarší umelý materiál v histórii ľudstva – sklo. Dychom sa zameriava predovšetkým na projekčné a výrobné práce, ktoré sa opierajú o kvalitné remeselné techniky.

Prvýkrát sa partneri v práci i živote stretli na sklárskych štúdiách v Novom Bore. Potom založili pražské štúdio, ktorá má v portfóliu celu škálu produktov, od svietidiel po dekoračné predmety. Jadrom ich práca je rešpekt k tradičným remeslám a ovládanie výrobných postupov. Výrobky navyše pochádzajú z českých dielní. V roku 2014 sa stali víťazmi cien Akadémie designu a držiteľmi titulu Grand dizajnér roka.

Popri vlastnej produkcie sa Dychom podieľa aj na výstavách a kurátorských projektoch. Na stránkach DesignVille ich môžete poznať hlavne vďaka ich kolekcii svietidiel Phenomena od značky Bomma. Názov vychádza z gréckeho výrazu pre zdanie, pretože podľa platónskom náuky sú phenomena pominuteľná podobenstva dokonalých tvarov. Z tých vychádza tiež tvaroslovia kolekcia, ktorá zastupuje základné geometrické tvary.

Viac na www.dechem.com.

Jste z Česka? Přejděte na Dechem Studio
Shopping from the EU? Switch to Dechem Studio

5% zľava pre vás!

Newsletter

Odoberajte náš newsletter a získajte 5% zľavu.

Odoberať newsletter

Zavrieť