Kreslá PK od Hritz Hansen

Kolekciu PK navrhol pre značku Fritz Hansen dánsky dizajnér Poul Kjærholm v roku 1965. Ide o jeden z jeho najznámejších návrhov.

Kolekcia ponúka niekoľko dizajnových ikonických kresiel v rôznych materiálových prevedeniach. Ich tvorca Poula Kjærholma inšpirovala historická epocha rokoka, v ktorom vzniklo dlhé francúzskej kreslo. Malo podobné zakrivenie i veľkosť.

Z pôvodného návrhu autor vychádzal aj pri vytváraní ďalších variantov. Ikonické zakrivená minimalistická kresla značky Fritz Hansen sa dajú kúpiť v niekoľkých materiálových kombináciách. Poul si ako základ všetkých svojich návrhov vybral oceľ, potom ju pároval s rôznymi materiálmi. Okrem celokožených kresiel sú na výber tiež kusy, ktoré kombinujú ručne vypletané prútie a práve nerezovú oceľ. Niektoré z nich majú aj doplnok v podobe koženého vankúše.

Všetky uvedené materiály sú pre Poula zásadnými. Nechal sa počuť, že je pre neho rovnako ako konštrukčný prínos ocele dôležitý tiež lom svetla a jeho odraz na nej. Preto ju považoval za rovnocennú s kožou a výpletom.

Produkty v kolekcii

Jste z Česka? Přejděte na Křesla PK

Tento web používa pre analýzu návštevnosti a personalizáciu reklám súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Ďalšie informácie
Súhlasím