Dizajnér

Hee Welling

Dánsko

Hee Welling, narodený roku 1974 je úspešný dánsky designer a držitel niekoľkých významných ocenení.

Hee Welling si svoje prvé štúdio otvoril v Kodani v roku 2003. Získal niekoľko ocenení, okrem iných aj Bo Bedre Award, Good Design Award a bol dvakrát nominovaný na dánskeho dizajnéra roka.

Otec Hee Welling bol stolár a jeho láska k dizajnu sa tak začala formovať už v detstve. Študoval na Univerzite umenia a dizajnu v Helsinkách a potom pokračoval na dánskej Kráľovskej akadémii výtvarného umenia, kde získal svoj magisterský titul.

K svojim návrhom pristupuje s myšlienkou vytvárať technicky vyspelé produkty, ktoré môžu osloviť široké publikum. Jeho práce sú charakteristické citlivo zvolenými proporciami a elegantné jednoduchú estetikou.

Jeho nábytok našiel miesto v austrálskom parlamente, v budove opery v Osle, hlavnej kancelárii spoločnosti Amazon alebo v budove dánskeho parlamentu. Medzi jeho najznámejšie práce patrí rozsiahla rad stoličiek AAC pre značku HAY, ktorá zahŕňa aj kreslá a barové stoličky. Obľube sa teší aj kolekcia minimalistického záhradného nábytku Hee. Na stránkach DesignVille nájdete aj rozkladacie jedálenské stoly Patch.

Produkty od Hee Welling

Stránka 1 z 13 1 2 3 13

Jste z Česka? Přejděte na Hee Welling
Shopping from the EU? Switch to Hee Welling

5% zľava pre vás!

Newsletter

Odoberajte náš newsletter a získajte 5% zľavu.

Odoberať newsletter

Zavrieť