Dizajnér

Jaime Hayon

Španielsko

Španielsky dizajnér Jaime Hayon sa narodil v Madride v roku 1974. Jeho umelecká vízia bola prvýkrát plne odhalená v inštaláciách "Stredomorského digitálneho baroka" a "Mon Cirque". Tieto zbierky postavili Jaime Hayóna do popredia nové dizajnérske vlny, ktorá zmazala hranice medzi umením, výzdobou a dizajnom.

Ako mladý prenikol do skateboardové kultúry a medzi grafitti umelce. Tieto vplyvy sú v jeho práci viditeľné stále. Po štúdiách v Madride a Paríži začal pracovať so známym tvůrvcem obrazov Olivierom Toscanim.

V roku 2001 založil Hayon Studio a od tej doby pracuje pre celý rad významných klientov, ako sú napríklad firmy Fritz Hansen, alebo &Tradition. Realizoval tiež kompletné interiéry pre významné hotely, reštaurácie, múzeá a predajne po celom svete. Tvorivé základňa Hayon Studio je v španielskej Valencii, s kanceláriami v Barcelone a talianskom Trevise.

Práca Jamie Hayóna sa pravidelne objavujú v najprestížnejších umeleckých a dizajnových publikáciách po celom svete. Získal rad ocenení, vrátane niekoľkých ocenení Elle Decoration International Design Awards, ktoré boli zaradené do časopisu Wallpaper Magazine v jeho "Top 100" zozname. Jamie Hayón bol tu označený za jedného z najvplyvnejších dizajnérov posledného desaťročia.

Na stránkach DesignVille si vyberiete napríklad z niekoľkých typov stoličiek Elefy od značky & Tradition. Aj do nich sa odzrkadlila povestná Hayónova hravosť. Stoličky sú, ako už názov napovedá, inšpirované slony. Škrupina sedadla má pripomínať ich veľké uši.

V portfóliu dizajnéra nájdete aj kolekciu kresiel Fri a Ro od Fritz Hansen. Ich tvarovaním pripomínajú skoro sochárske dielo, zároveň sú veľmi pohodlná a prívetivá. K dostaniu sú v niekoľkých farbách s rôznymi podnožami. Vhodným doplnkom sú tiež podnožky Ro. Ďalším neopomenuteľným kusom sú konferenčné stolíky Mezcla, ktoré v sebe spája hneď niekoľko materiálov.

Viac na hayonstudio.com

Produkty od Jaime Hayon

Stránka 1 ze 2 1 2

Jste z Česka? Přejděte na Jaime Hayon
Shopping from the EU? Switch to Jaime Hayon

5% zľava pre vás!

Newsletter

Odoberajte náš newsletter a získajte 5% zľavu.

Odoberať newsletter

Zavrieť