Dizajnér

Jan Plecháč & Henry Wielgus

Česko

Jan Plecháč a Henry Wielgus je dvojica českých dizajnérov. Spoznali sa počas štúdia na Vysokej škole umeleckopriemyselnej - VŠUP, kde tiež prvýkrát spolupracovali. V roku 2011 potom založili spoločné design studio.

Studio Jan Plecháč a Henry Wielgus si rýchlo získalo ohlas vďaka mnohým medzinárodným výstavám a ocenením, ako sú napríklad ceny Czech Grand Design alebo Elle Deco International Design Award.

Pre dánsku firmu Menu navrhli Ján Plecháč a Henry Wielgus variabilný policový systém Stick System. Mali pritom na pamäti potreby mladých ľudí, ktorí si tvar i veľkosť policového systému ľahko prispôsobí podľa svojich predstáv. Kládli pritom dôraz predovšetkým na detaily.

V ich portfóliu nájdete aj svietidlá Lantern, ktorá navrhli pre značku Bomma. Svetlá z tejto kolekcie sa opierajú o predlohu tradičných papierových lampiónov. Dizajnérske duo ale papier vymenilo za sklo. A to hneď v niekoľkých variantoch, ako číre, biele alebo dymové.

Viac na www.janandhenry.com

Produkty od Jan Plecháč & Henry Wielgus

Jste z Česka? Přejděte na Jan Plecháč & Henry Wielgus

Tento web používa pre analýzu návštevnosti a personalizáciu reklám súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Ďalšie informácie
Súhlasím