Dizajnér

Jan Plecháč & Henry Wielgus

Česko

Jan Plecháč a Henry Wielgus je dvojica českých dizajnérov. Spoznali sa počas štúdia na Vysokej škole umeleckopriemyselnej - VŠUP, kde tiež prvýkrát spolupracovali. V roku 2011 potom založili spoločné design studio.

Studio Jan Plecháč a Henry Wielgus si rýchlo získalo ohlas vďaka mnohým medzinárodným výstavám a ocenením, ako sú napríklad ceny Czech Grand Design alebo Elle Deco International Design Award.

Pre dánsku firmu Menu navrhli Ján Plecháč a Henry Wielgus variabilný policový systém Stick System. Mali pritom na pamäti potreby mladých ľudí, ktorí si tvar i veľkosť policového systému ľahko prispôsobí podľa svojich predstáv. Kládli pritom dôraz predovšetkým na detaily.

V ich portfóliu nájdete aj svietidlá Lantern, ktorá navrhli pre značku Bomma. Svetlá z tejto kolekcie sa opierajú o predlohu tradičných papierových lampiónov. Dizajnérske duo ale papier vymenilo za sklo. A to hneď v niekoľkých variantoch, ako číre, biele alebo dymové.

Plodná spolupráca dua Plecháč Wielgus trvala do roku 2019, od kedy začínajú pôsobiť samostatne. Jan Plecháč sa okrem vlastnej tvorby stal art directorom značky Moser.

Viac na www.janandhenry.com alebo www.janplechac.com

Produkty od Jan Plecháč & Henry Wielgus

Jste z Česka? Přejděte na Jan Plecháč & Henry Wielgus
Shopping from the EU? Switch to Jan Plecháč & Henry Wielgus

5% zľava pre vás!

Newsletter

Odoberajte náš newsletter a získajte 5% zľavu.

Odoberať newsletter

Zavrieť