Dizajnér

Lars Tornøe

Nórsko

Lars Tornøe je súčasný nórsky dizajnér spolupracujúci okrem iného s dánskou značkou Muuto, pre ktorú navrhol úspešnú radu vešiakov The Dots.

Narodený v Düsseldorfe, prežil Lars Tornøe časť detstva v Nemecku, neskôr sa s rodičmi presťahoval do Nórska. Tam tiež študoval dizajn na Bergen Academy of Art and Design. Počiatky kariéry nórskeho dizajnéra charakterizujú spolupráce s ďalšími tvorcami, spomenúť môžeme napríklad úspech dua Tveit & Tornøe. Neskôr sa Tornøe vydal cestou samostatnej tvorby a založil vlastné dizajnérske štúdio.

Studio Lars Tornøe pôsobí na poli dizajnu nábytku a ďalších spriaznených dizajnových produktov. S dôležitosťou osobitého výrazu, ktorý musí podľa dizajnéra každý z návrhov obsahovať, vytvára predmety, ktoré mnohokrát umožňujú viacero využitie a ponechávajú tak priestor pre kreativitu. Kolekcia vytvorená v spolupráci so značkou Muuto je dokonalým príkladom. The Dots môžu plniť funkciu vešiakov, úchytiek alebo vytvoriť čisto dekoratívne zoskupenie.

Uznanie si nórsky dizajnér získal po celom svete. Pýšiť sa môže tiež niekoľkými oceneniami ako Norwegian Designer of the Year alebo Award for Design Excellence.

Viac na www.larstornoe.com.

Produkty od Lars Tornøe

Stránka 1 ze 4 1 2 3 4

Jste z Česka? Přejděte na Lars Tornøe

5% zľava pre vás!

Newsletter

Odoberajte náš newsletter a získajte 5% zľavu.

Odoberať newsletter

Zavrieť