Dizajnér

Lex Pott

Holandsko

Lex Pott je súčasný dizajnér pôsobiaci v Amsterdame. Či už vytvára objekty skôr umeleckej povahy, alebo čisto funkčné predmety, svoju prácu zakladá na výbere odolných materiálov – dreva, kovu a kameňa.

Svoje vlastné štúdio založil Lex Pott v roku 2009. Jeho tvorba už vtedy mala jasný smer. Predmetom jeho záverečného projektu, ktorým v tom istom roku ukončil štúdium na Design Academy Eindhoven, boli drevené police a rozmerný stolík z kameňa. Tieto materiály spolu s kovom naďalej zostávajú v centre jeho tvorby, ktorá je špecifická hľadaním ich najrôznejších vlastností a limitov.

V roku 2013 začal Pott dlhodobú spoluprácu s dánskou značkou HAY. Pre značku navrhol okrem iného kolekciu hliníkových tácok Perforated Tray, typických jednoduchým tvarom a textúrou, ktorú materiálu dodávajú drobné dierky. Z ďalších úspešných partnerstiev môžeme spomenúť napríklad prácu pre ďalšiu dánsku značku, &Tradition.

Hrou s materiálmi a kombinovaním dizajnu s umením vznikajú pod rukami holandského dizajnéra predmety z radov nábytku, dekorácií, textílií i funkčných doplnkov pre domácnosť.
 

Produkty od Lex Pott

Jste z Česka? Přejděte na Lex Pott
Shopping from the EU? Switch to Lex Pott

5% zľava pre vás!

Newsletter

Odoberajte náš newsletter a získajte 5% zľavu.

Odoberať newsletter

Zavrieť