Million

Dánsko

Pôvodom kodanská značka Million vznikla prepojením tradície škandinávskeho dizajnu a myšlienok funkcionalizmu. V roku 2015 ju založili Jens Kajus a Claus Jakobsen sa zámerom tvoriť ikonické kusy z vysoko kvalitných materiálov za použitia precízneho remesla.

Filozofia značky Million síce vychádza predovšetkým zo severskej tradície, rozpoznateľný je tiež vplyv Nemecka začiatku dvadsiateho storočia či amerických architektov. Meno Million vychádza z nespočetných možností, ako možno nábytok kombinovať.

Radšej než oddelené kolekcie sa snažia autori značky predstavovať jednotlivé kusy tak, aby síce ladili k zvyšku portfólia, ale aj k ďalším ikonami ovenčeným značkám. Umožnia tak interiéru vtlačiť osobitý štýl. Sila kolekcie podľa predstaviteľov značky Million spočíva v tom, že všetky výrobky dobre fungujú spolu s historickým, klasickým alebo moderným nábytkom.

Nábytok a lampy z portfólia značky sú formované predovšetkým modernizmom a škandinávskym humanizmom. Súznia s heslom fukncionalismu, že forma nasleduje funkciu. V portfóliu DesignVille nájdete potrebné stoly Mies, ktoré sú poctou práce svetoznámeho architekta Ludwiga Miesa van der Rohe.

Viac na Millioncph.com.

Jste z Česka? Přejděte na Million
Shopping from the EU? Switch to Million

5% zľava pre vás!

Newsletter

Odoberajte náš newsletter a získajte 5% zľavu.

Odoberať newsletter

Zavrieť