Dizajnér

Olgoj Chorchoj

Česko

České dizajnové štúdio s názvom Olgoj Chorchoj založili v roku 1990 spolužiaci Michal Froněk a Jan Němeček. Od samého začiatku sa štúdio vyznačovalo širokou škálou projektov, od svietidiel po nábytok a architektonické realizácie.

Studio, za ktorým stojí dvojica Froněk a Němeček, je charakteristické predovšetkým technologickú čitateľnosťou a dôrazom na vyznenie materiálu. Spolupráca, ktorá vznikla v aute po ceste na workshop Vitra Design Museum, sa preliala predovšetkým do sektorov priemyselného a interiérového dizajnu. V súčasnej dobe dvojica tiež vedie ateliér dizajnu na VŠUP v Prahe.

Na stránkach DesignVille ich nájdete hlavne výrobky od českej sklárskej značky Bomma. Navrhli pre ňu napríklad kolekciu fúkaného svietidiel Tim, ktorá vznikla pri príležitosti výstavy Tima Burtona v Prahe. Lampy tvare kvapky dosahujúci maximálnych možných rozmerov fúkaných svietidiel. Tým sa stali jedinečnými svojho druhu na svete.

Na kolekcii Tim štúdio nadviazalo lampami Disc. Ich oblý tvar vyjadruje tajomnosť objektov, ktoré obiehajú vo vesmíre. Lampy Disc z fúkaného skla sú na rozdiel od svietidiel Tim fúkaná do formy.

Viac na www.olgojchorchoj.cz.

Jste z Česka? Přejděte na Olgoj Chorchoj
Shopping from the EU? Switch to Olgoj Chorchoj

5% zľava pre vás!

Newsletter

Odoberajte náš newsletter a získajte 5% zľavu.

Odoberať newsletter

Zavrieť