Dizajnér

TAF Studio

Švédsko

TAF Studio je švédske dizajnérske a architektonické duo medzinárodne známe pre svoje návrhy bytového dizajnu.

Dizajnérske duo Gabriella Gustafson a Mattias Ståhlbom založili štúdio TAF v roku 2002 v bývalej pekárni v Štokholme a ako sami hovoria, paralela s pekárňou je príznačná aj pre ich tvorbu - snaží sa totiž vytvárať dizajn taký, aby zapadol do každodenného života rovnako ako čerstvý chleba. Z dielne TAF môžete poznať napríklad obľúbená svietidlá Ambit.

Práve svietidlá Ambit pre značku Muuto sú zásadné v ich práci hneď z niekoľkých dôvodov. Architekti v nich totiž spája přítupy, na ktoré kladú dôraz. Snaží sa vdýchnuť nový život do domácnosti a z úplne všedných objektov vytvoriť nevšedný. Zároveň sa snaží vychádzať z pozície, v ktorej sú. Teda sa inšpirujú najbližším okolím a pomocou veľmi efektívnych premien pretvára klasické tvary v menej očakávané. Viac o práci TAF Architects zistíte na oficiálnych stránkach štúdia.

Lampy Ambit sú k dostaniu v niekoľkých prevedeniach. Vyberať môžete podľa rozmerov závesných svietidiel, farieb alebo tvaru - kolekciu dopĺňa aj závesná trojica lámp a nástenná lampa s otočným tienidlom. Ďalším zástupcom z pera Studia TAF, ktorý súznie so spomínanými princípmi, je kolekcia stolov 70/70 od Muuta. Jemné tvary dosky a premyslená podnož časť univerzálnej dvojicu do akéhokoľvek interiéru a dávajú tiež dobre vyniknúť materiálu.

Produkty od TAF Studio

Stránka 1 ze 3 1 2 3

Jste z Česka? Přejděte na TAF Studio

5% zľava pre vás!

Newsletter

Odoberajte náš newsletter a získajte 5% zľavu.

Odoberať newsletter

Zavrieť