Tom Dixon

Spojené kráľovstvo

Tom Dixon je britská značka prémiového dizajnu svietidiel, nábytku a doplnkov, ktorú roku 2002 založili dizajnér Tom Dixon a podnikateľ David Begg. Značka tak nesie meno svojho zakladateľa, hlavného dizajnéra a kreatívneho riaditeľa.

Dizajnér Tom Dixon sa stal známym v priebehu 80. rokov, kedy začal spolupracovať so slávnymi značkami ako je talianska spoločnosť Capellini, pre ktorú navrhol slávnu stoličku S-Chair, alebo britský retailový gigant Habitat, kde pracoval na pozícii kreatívneho riaditeľa. Za svoje zásluhy v dizajne bol v roku 2000 ocenený Rádom britského impéria a následne v roku 2002 založil svoju vlastnú značku Tom Dixon so sídlom v Londýne.

S cieľom inovovať a obnoviť slávu britského nábytkárskeho priemyslu dnes značka Tom Dixon stavia predovšetkým na dedictve a tradícii britského inžinierstva.

Tom Dixon každoročne predstavuje novinky na veľtrhoch v Miláne a Paríži, jej produkty sú predávané v 68 krajinách po celom svete. Medzi najznámejšie produkty Tom Dixon patrí svietidlo Mirror Ball, kolekcia svietidiel Beat, alebo sviečky Eclectic Scent.

Viac o Tom Dixon píšeme na blogu: Tom Dixon na DesignVille.

Jste z Česka? Přejděte na Tom Dixon

5% zľava pre vás!

Newsletter

Odoberajte náš newsletter a získajte 5% zľavu.

Odoberať newsletter

Zavrieť