Dizajnér

Verner Panton

Dánsko

Verner Panton (13.2.1926 – 5.9.1998) je považovaný za jedného z najvplyvnejších interiérových designérov a návrhárov nábytku 20. storočia. Behom svojej kariéry vytvoril radu inovatívnych, hravých a futuristických návrhov.

Verner Panton pracoval s množstvom materiálov, najčastejšie s plastom, a rád experimentoval s farbami. V jeho návrhoch sa odráža štýl 60. rokov, ktorý na konci 20. storočia znovu získal na obľube. Niektoré firmy (napr. Vitra alebo &Tradition) tak dodnes kúsky slávneho dizajnéra predávajú.

K produktovému dizajnu priviedol Vernera Pantona architekt a spisovateľ Pøul Henningsen, keď sa stretli na the Royal Academy of Arts. Rovnako dôležitá bola pre Pantona spolupráca s Arne Jacobsenom, ktorému asistoval v rokoch 1950–1952 pri návrhoch dnes preslávených nábytkových kusov, ako je napríklad Ant Chair.

Sám Panton tvrdil, že sa od Arne Jacobsena naučil viac ako od kohokoľvek iného. Podobne ako on sa vyprofiloval ako dizajnér vizionár – okrem iného vytvoril napríklad prvý nafukovací nábytok.

Na DesignVille môžete od Vernera Pantona zakúpiť napríklad slávne lampy Flowerpot alebo svietidlá Topan, oboje vyrába značka & Tradition.

Viac na: VernerPanton.com

Produkty od Verner Panton

Stránka 1 ze 3 1 2 3

Jste z Česka? Přejděte na Verner Panton
Shopping from the EU? Switch to Verner Panton

5% zľava pre vás!

Newsletter

Odoberajte náš newsletter a získajte 5% zľavu.

Odoberať newsletter

Zavrieť