Dizajnér

Verner Panton

Dánsko

Verner Panton (13.2.1926 – 5.9.1998) je považovaný za jedného z najvplyvnejších interiérových designérov a návrhárov nábytku 20. storočia. Behom svojej kariéry vytvoril radu inovatívnych, hravých a futuristických návrhov.

Verner Panton pracoval s radom materiálov, najčastejšie plastom a rád experimentoval s farbami. Jeho návrhy sa nesú hlavne v štýle 60. rokov, ale na konci 20. storočia znovu získali na obľube a niektoré firmy (napr. Vitra alebo & tradition) dodnes úspešne predávajú jeho výrobky.

K produktovému designu priviedol Vernera Pantona architekt a spisovateľ Poul Henningsen, keď sa stretli na the Royal Academy of Art. Rovnako tak dôležitá bola pre Pantona spolupráca s Arne Jacobsenom, ktorému asistoval v rokoch 1950 -1952 pri návrhoch dnes preslávených nábytkových kusov, ako je napríklad Ant Chair.

Verner Panton vyhlásil, že sa od Arne Jacobsena naučil viac, než od kohokoľvek iného. Neskôr sa Panton vyprofiloval ako dizajnér vizionár - oi. vytvoril napríklad prvý nafukovací nábytok.

Na DesignVille môžete od Vernera Pantona zakúpiť napríklad slávne lampy Flowerpot alebo svietidlá Topan, oboje vyrába značka & tradition.

Viac na: VernerPanton.com

Produkty od Verner Panton

Stránka 1 ze 3 1 2 3

Jste z Česka? Přejděte na Verner Panton

Tento web používa pre analýzu návštevnosti a personalizáciu reklám súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Ďalšie informácie
Súhlasím