Lampy Bellevue od &Tradition

Značka: &Tradition Dizajnér: Arne Jacobsen

Kolekciu ikonických nadčasových lámp Bellevue navrhol jeden z najznámejších dizajnérov, dánsky architekt Arne Jacobsen. O nadčasovosti kolekcie svedčí jej skoro storočná prítomnosť, návrh pochádza už z roku 1929.

Labutí krk aj zakrivená silueta sa stali typickými tvarmi pre kolekciu Bellevue aj po tvorbu samotného velikána škandinávskeho dizajnu Arne Jacobsena. Návrhy z tejto éry už vtedy ľudia vnímali ako sen moderného dizajnu.

Zároveň išlo o Jacobsenov prvý krok do sveta svietidiel. Aj keď sa jedná o ranej práce, z lámp je čitateľný Jacobsenov rukopis aj inšpirácie v Bauhausu. Návrh vznikol v čase na jednej strane otrasené hospodárskou krízou a na druhej oplývajúci technologickými pokroky.

Pre kolekciu lámp Bellevue je charakteristické aj zrezanie pod uhlom 45 °, Jacobsen sa k nemu vracal aj pri svojich neskorších návrhoch.

V súčasnej dobe sú svietidlá Bellevue súčasťou portfólia &Tradition. Na výber sú v podobe stojacej lampy, stolnom i nástennom prevedení.

Jste z Česka? Přejděte na Lampy Bellevue

Tento web používa pre analýzu návštevnosti a personalizáciu reklám súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Ďalšie informácie
Súhlasím