Dizajnér

Arne Jacobsen

Dánsko

Arne Jacobsen (11. 2. 1902 – 24. 3. 1971) bol dánsky architekt a dizajnér. Do histórie sa Arne Jacobsen zapísal ako funkcionalistický architekt, a medzinárodného ohlasu sa dočkali aj jeho návrhy na poli dizajnu. Nadčasovým dizajnom sa pýšia napríklad stoličky Ant, Grand Prix, Drop alebo kreslá Swan či Egg Chair.

Arne Jacobsen sa narodil 11. februára 1902 v Kodani v rodine obchodníka a bankovej úradníčky. Arne Jacobsen sa chcel najprv stať maliarom, ale otec ho předsvědčil k štúdiám architektúry, kde bolo istejšie živobytie. V rokoch 1924 - 1927 vyštudoval the Architecture School at the Royal Danish Academy of Fine Arts.

Ako dizajnér vytváral Jacobsen návrhy a prototypy nábytku, textílií, tapiet, príborov a pod. Medzi jeho najznámejšie návrhy patrí stolička The Ant, stoličky Series 7, kreslo The Egg a The Swan. Medzi jeho architektonické práce patria bytové domy Bellavista v Klampenborgu, divadlo Bellevue, radnica v Aarhuse (v spolupráci s Erikom Möllerom), radnica v Søllerød (v spolupráci s Flemmingom Lassenom), radnica v Glostrup alebo SAS Royal Hotel v Kodani.

Keď v roku 1971 náhle zomrel, mal rozpracované veľké množstvo projektov. Na DesignVille môžete od Arne Jacobsena zakúpiť napríklad lampy Bellevue alebo pohovky Mayor Sofa (oboje v produkcii značky &tradition) alebo doplnky sa známou typografiou Arne Jacobsena, ktoré vyrába firma Design Letters.

Produkty od Arne Jacobsen

Stránka 1 z 6 1 2 3 6

Jste z Česka? Přejděte na Arne Jacobsen
Shopping from the EU? Switch to Arne Jacobsen

5% zľava pre vás!

Newsletter

Odoberajte náš newsletter a získajte 5% zľavu.

Odoberať newsletter

Zavrieť