Stoličky 60 od Artek

Značka: Artek Dizajnér: Alvar Aalto

Stolička 60 je designovou ikonou, ktorú v roku 1933 navrhol Alvar Aalto pre svoju značku Artek. Stoličky s označením 64, 65, 66 a 69 na jej dizajn nadväzujú. Stoličky ľahko rozpoznáte podľa nôh ohýbaných do tvaru písmena L.

Nadčasová stolička 60, ktorá je dielom velikána škandinávskeho designu Alvara Aalta, predstavuje esenciu funkcionalistického nábytkového designu. Krása tkvie v jej jednoduchosti. Tajomstvo úspechu stoličky 60 spočíva v jej nohách, ktoré nesú názov L-leg, odkazujúce na ich tvar. Ten sa následne stal charakteristickým aj pre ďalšie Aaltove návrhy. Stoličky sa vyrábajú v nespočetných farebných a materiálových prevedeniach a patria medzi dizajnové ikony moderného dizajnu, ktoré sa mnohí snažili umelo napodobniť. Stoličky sú stohovateľné do úžasného stĺpca, ktorý pripomína umelecké dielo.

Na dizajn stoličky 60 nadväzujú jedálenské stoličky, pri ktorých návrhu Alvar Aalto taktiež pracoval s nohou ohýbanou do tvaru písmena L. Obľúbené stoličky 65, 66 a 69 aj barové stoličky 64 a K65 sú zástupcami nadčasového nábytku z ohýbaného brezového dreva a ikonami moderného dizajnu, ktoré si zaslúžia miesto v domácnosti každého milovníka severského dizajnu.

Jste z Česka? Přejděte na Židle a stoličky 60
Shopping from the EU? Switch to Stool 60

5% zľava pre vás!

Newsletter

Odoberajte náš newsletter a získajte 5% zľavu.

Odoberať newsletter

Zavrieť