Dizajnér

Barber & Osgerby

Spojené kráľovstvo

Barber Osgerby je londýnske štúdio nesúci meno dvoch dizajnérov Edwarda Barbera a Jaye Osgerbyho Zameriava sa predovšetkým na nábytok a svietidlá, občas ale zabrúsi aj do iných odvetví. Návrhári boli spolužiakmi na londýnskej Royal College of Art, kde ich spolupráca vznikla.

Obaja sa narodili roku 1969 a obaja pochádza z Veľkej Británie. V roku 1996 založilo duo dizajnérov štúdio, ktoré nesie ich mená. Studio Barber Osgerby sa za tú dobu podieľalo na navrhovanie kolekcií pre značky ako sú Vitra, Swarovski, B&B Italia a Isokon, navrhli tiež pochodeň pre Olympijské hry v roku 2012.

Ich práce môžu záujemcovia navštíviť v Metropolitnom múzeu v New Yorku, v Art Institutut v Chicagu alebo v niekoľkých londýnskych múzeách. Medzi ich najznámejšie návrhy patrí stoličky Tip Ton, ktoré sú navrhnuté tak, aby na nich ľudia mohli sedieť v dvoch polohách. Okrem klasického sedenie teda stolička umožní i mierny náklon dopredu, čo podľa tvorcov prospieva chrbtici, krvnému obehu a tým pôsobí priaznivo aj na koncentráciu.

Ďalším obľúbeným kúskom sú variabilné pohovky Mariposa. Kolekciu pomenovali podľa motýľov, ktoré pohovky tiež pripomínajú. Rovnako ako motýlie krídla, aj ich operadlá sa rôzne sklápa. Okrem bežného sedenie na nich tak môžete sedieť aj priamo proti sebe bez straty pohodlia. Skvelým doplnkom im bude tiež ladiace Otoman Mariposa.

Produkty od Barber & Osgerby

Jste z Česka? Přejděte na Barber Osgerby
Shopping from the EU? Switch to Barber Osgerby

5% zľava pre vás!

Newsletter

Odoberajte náš newsletter a získajte 5% zľavu.

Odoberať newsletter

Zavrieť