Dizajnér

Cecilie Manz

Dánsko

Cecilie Manz patrí medzi mladú vlnu dánskych dizajnérov, ktorej práca s nábytkom, svietidlami, keramikou a sklom je veľmi populárna, uznávaná a oceňovaná verejnosťou i odborníkmi.

Po absolvovaní na Danmarks Designskole v roku 1997 a následnom štúdiu na University of Art and Design v Helsinkách založila Cecilie Manz v roku 1998 v Kodani svoje vlastné štúdio. Tu navrhuje nábytok, sklo, svietidlá a ďalšie produkty, najmä pre domácnosť.

K svojej práci hovorí: „všetky svoje práce vnímam ako fragmenty jedného veľkého, pokračujúceho príbehu, kde sú projekty často spojené alebo prepojené pokiaľ ide o ich myšlienku, materiály a estetiku, naprieč časom a funkcií. Moja práca sa vždy točila okolo jednoduchosti a tvorivého procesu smerom k čistému, esteticky hodnotnému objektu.”

Na DesignVille môžete od Cecilie Manz nájsť najmä slávna svietidlá Caravaggio, navrhnutá pôvodne pre Lightyears, teraz Fritz Hansen a tiež svietidlá Mingus. Ďalej môžeme menovať jej prácu pre Muuto: elegantné stolíky Airy, alebo police Compile.

Tvorba Cecilie Manz je vystavovaná po celom svete. Napríklad Issey Miyake Design Studio Gallery v Tokiu, Vitra Museum v Bazileji, The Third dizajn For Architecture Symposium, Alvar Aalto Academy vo Fínsku, Danish Museum of Art and Design a mnoho ďalších.

Medzi klientov Cecilie Manz patria tak významné firmy ako Fritz Hansen, Fredericia, Lightyears, Muuto, Georg Jensen, B&O, Iittala a ďalšie.

Za svoju prácu získala rad ocenení: napríklad Čestnú cenu E. Koldo Christensena, Finn Juhls Architectural Prize, Kunstpreis Berlin, cena Bruna Mathsson, cena korunného princa Crown Prince Couples Cultural Award, IF Award, Red Dot Award a Danish Design Prize. Bola tiež vymenovaná dizajnérom roku 2018 na parížskom veľtrhu Maison&Objet.

Viac na ceciliemanz.com

Produkty od Cecilie Manz

Stránka 1 ze 2 1 2

Jste z Česka? Přejděte na Cecilie Manz
Shopping from the EU? Switch to Cecilie Manz

5% zľava pre vás!

Newsletter

Odoberajte náš newsletter a získajte 5% zľavu.

Odoberať newsletter

Zavrieť