Dizajnér

Erik Magnussen

Dánsko

Erik Magnussen (* 1940, Kodaň) je dánsky dizajnér, ktorý sa preslávil predovšetkým návrhom termosiek EM pre značku Stelton.

Erik Magnussen získal vysokoškolské vzdelanie ako keramikár na Kunsthåndværkerskolen v Kodani, pričom vo svojom odbore zostal aj po štúdiách, keď pracoval pre dánsku porcelánku Bing & Grøndal. Tu sa špecializoval predovšetkým na použitý dizajn jednoduchých, geometrických tvarov. Následne sa venoval návrhom nábytku a nábytkových doplnkov, z ktorých asi najznámejšia je stohovateľná stolička Z.

Hoci z pera Erika Magnussena pochádzajú stovky návrhov, najznámejšia je jeho práca pre dánsku značku Stelton, pre ktorú navhrol kolekciu EM77. Kolekcia, ktorá nesie dizajnérove iniciály spoločne s rokom vzniku, je známa vďaka ikonickým termoskám z ABS plastu, ktoré sa pýšia vynikajúcimi termo schopnosťami a inteligentným systémom pre nalievanie. Termosky nadčasového, minimalistického vzhľadu sú populárne po celom svete a do dneška patria medzi bestsellery značky. Vedľa termosiek Magnussen pre Stelton navrhol i sadu doplnkov a známe nerezové svietniky.

Magnussenova práca bola mnohonásobne ocenená – získala napríklad ocenenie "Dizajnér roka 1983", "Red Dot" za dizajnové inovácie z roku 1997 – a niekoľkokrát jeho návrhy získali tiež prestížne iD Prize.

Hoci sú výrobky z pera Erika Magnussena určené predovšetkým pre masovú priemyselnú výrobu, je na nich viditeľné úsilie o dosiahnutie dokonalosti v každom detaile. Magnussen bezpochyby patrí medzi najväčších dánskych dizajnérov a jeho práca je skvelým úkazom precíznosti škandinávskeho dizajnu.

Produkty od Erik Magnussen

Jste z Česka? Přejděte na Erik Magnussen

5% zľava pre vás!

Newsletter

Odoberajte náš newsletter a získajte 5% zľavu.

Odoberať newsletter

Zavrieť