Dizajnér

Jens Kajus & Claus Jakobsen

Dánsko

Zakladatelia a dizajnéri značky Million Jens Kajus a Claus Jakobsen sa poznajú už od detstva. Ich pracovnej cesty išli ale dlhú dobu inými smermi, definitívne sa skrížili až v roku 2015 pri zakladaní značky nábytku. Stretli sa treba tiež pri štúdiách na Kráľovskej dánskej akadémii.

Duo dizajnérov založilo štúdio Million so zámerom tvoriť ikonické produkty z kvalitných materiálov, ktoré vyniknú a budú sa aj ľahko kombinovať s ďalšími nadčasovými kusy. Obidva totiž rešpektujú velikánmi tradície škandinávskeho dizajnu, ktorých návrhy žijú dodnes. Prišli teda s myšlienkou sa pomocou produktov značky Million zaradiť medzi nich. Odtiaľ vzišiel aj názov značky - vyjadruje veľké množstvo kombinácií v jednotlivých interiéroch.

Všetok nábytok a lampy, ktoré dizajnéri Kajus a Jakobsen navrhnú, vyrába v Dánsku alebo južnom Švédsku. Potrpí si na špecifické požiadavky a doťahovanie práce do konca, radi sa tak o výsledkoch presvedčí. Preto sa tiež pri svojej tvorbe zameriavajú na kvalitu, namiesto kvantity.

S úctou k histórii vytvorili potrebné kolekciu stolov Mies, ktorá sa opiera o filozofiu funkcionalizmu a odkazu Ludwiga Miesa van der Rohe. Ďalším príkladom ich dizajnu a estetiky sú stoličky a lavice Arise alebo lampy z kolekcie Voyage.

Viac na millioncph.com.

Jste z Česka? Přejděte na Jens Kajus & Claus Jakobsen
Shopping from the EU? Switch to Jens Kajus & Claus Jakobsen

5% zľava pre vás!

Newsletter

Odoberajte náš newsletter a získajte 5% zľavu.

Odoberať newsletter

Zavrieť