Dizajnér

Konstantin Grcic

Nemecko

Konstantin Grcic sa narodil v roku 1965 v Nemecku. Je známym dizajnérom nábytku alebo iných priemyselných projektov. Jeho diela sú rozpoznateľné vďaka geometrickým tvarom, nečakaným uhlom a funkčnej estetike.

Konstantin Grcic vyštudoval stolárstvo a potom si založil vlastné štúdio, ktoré pôsobí vo viacerých oblastiach. Kancelária Konstantin Grcic Industrial Design bola neskôr založená v Mníchove v roku 1991 a zaoberá sa projektmi priemyselného dizajnu, architektonickou spoluprácou a výstavným dizajnom. Okrem navrhovania nábytku sa jeho diela nachádzajú aj v stálych expozíciách MoMA alebo Centre Georges Pompidou.

Mnohé výrobky z pera nemeckého dizajnéra Konstantina Grcica získali medzinárodné ocenenia. Na DesignVille nájdete napríklad kancelárske stoličky Rookie. Ich dizajn je na kancelársky nábytok neočakávane hravý a jednoduchý, no bez kompromisov na úkor pohodlia.

Jste z Česka? Přejděte na Konstantin Grcic

Tento web používa pre analýzu návštevnosti a personalizáciu reklám súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Ďalšie informácie
Súhlasím