Dizajnér

Muller Van Severen

Patriac k špičke súčasného designu, štúdio Muller Van Severen je prítomné v domovoch milovníkov skvelého designu aj vo svetoznámych galériách. V roku 2011 vzniklo preťatím kariérnych ciest Fien Muller a Hannesa Van Severena, manželského páru, ktorý sa dovtedy pohyboval najmä na poli umenia.

Umelecké zázemie dizajnérov je stále viditeľné aj v kolekciách nábytku a doplnkov, v ktorých spájajú technické s poetickým, jednoduchosť s honosnosťou. Ich návrhy vychádzajú zo starostlivého skúmania materiálov, foriem a kontextov použitia, nakoniec však vždy pôsobia, ako by boli vytvorené intuitívne a s úplnou ľahkosťou. Pritom samotná voľba materiálu sa nezaobíde bez starostlivého posúdenia jeho unikátnych kvalít – od toho, ako sa daný materiál mení s časom, po možnosti jeho spracovania. Dôležitá je aj textúra a súhra s farebným vyznením výsledného objektu.

Hravý prístup štúdia k farbám odhaľuje spolupráca s dánskou značkou HAY, ktorú v roku 2021 odštartovali kolekcie svietidiel a doplnkov Arcs a jedálenských stolov Two-Colour. Odvážne designy neskôr doplnili skrinky Colour aj ďalšie kúsky rozširujúce kolekciu Arcs.

Viac na mullervanseveren.be

Produkty od Muller Van Severen

Stránka 1 ze 2 1 2

Jste z Česka? Přejděte na Muller Van Severen
Shopping from the EU? Switch to Muller Van Severen

5% zľava pre vás!

Newsletter

Odoberajte náš newsletter a získajte 5% zľavu.

Odoberať newsletter

Zavrieť