Dizajnér

Rune Krøjgaard & Knut Bendik Humlevik

Dánsko

Spolupráca dvoch popredných dizajnérov značky Norr11 vznikla v roku 2007, kedy ako obchodní partneri založili štúdio KR. V ich práci hrá prím dôraz na každodenný život. Navrhujú produkty, ktoré do neho prispievajú jednoduchosťou a praktickosťou, zároveň si ale zachovávajú jedinečnosť a príjemnosť škandinávske estetiky, ktoré občas premiešajú s inými vplyvmi.

Pôvodom dánsky dizajnér Rune Krøjgaard (vľavo) sa narodil roku 1980. Jeho návrhy sú charakteristické jednoduchosťou organických línií, ktorými je fascinovaný, a veľmi nenápadnými odkazy k súčasným trendom. Predovšetkým tým východnom, ktoré ho očarili na jeho početných cestách po Ázii. Dizajn z jeho pera aj vďaka tomu pamätá na zaľúbenie oka i pohodlie tela. Čo napokon súznie tiež s filozofiou škandinávskeho dizajnu.

Knut Bendik Humelvik (vpravo) sa narodil roku 1984 v Nórsku. Fascinuje ho dynamika. Pri vytváraní originálnych designov sa necháva viesť možnosťami tvarovanie vzhľadom k vlastnostiam materiálu. Potom necháva tvaroslovia očistené o rušivé prvky vyniknúť v jeho rýdzej podobe. So zameraním na funkciu a komfort sa snažia podobne ako Rune o spojenie svetových trendov a škandinávske tradície.

Produkty od Rune Krøjgaard & Knut Bendik Humlevik

Stránka 1 ze 2 1 2

Jste z Česka? Přejděte na Rune Krøjgaard & Knut Bendik Humlevik
Shopping from the EU? Switch to Rune Krøjgaard & Knut Bendik Humlevik

5% zľava pre vás!

Newsletter

Odoberajte náš newsletter a získajte 5% zľavu.

Odoberať newsletter

Zavrieť