Stolička Eames DSR, polstrovaný sedák

Značka: Vitra Dizajnér: Charles a Ray Eames Kolekcia: Stoličky Vitra Eames Chair

Do wishlistu

Dostupnosť: 3 - 5 týždňov

455,00 € Cena bez DPH: 379,17 €

Eames DSR (Dining Sidechair Rod) s polstrovaným sedákom je ikonická dizajnová stolička od Vitra, ktorá má sedák bez opierok, konštrukciu z oceľových drôtov známu ako "Eiffelova veža".

Stoličku Eames DSR (Dining Sidechair Rod) navrhli dizajnéri a manželia Charles a Ray Eamesovci v 50. rokoch za účelom vyrobiť stoličku, ktorá sa dokonale prispôsobí ľudskému telu a zároveň bude odolná a ľahko sa s ňou bude manipulovať. Tieto požiadavky sa zhmotnili v stoličku, ktorá sa postupom rokov stala ikonou moderného dizajnu. Stolička je navrhnutá tak, že nájde uplatnenie v domácnosti, v kancelárii i vo verejných priestoroch. Okrem re-edície zo sklolaminátu se dnes Vitra stoličky Eames vyrábajú z pevného polypropylénu.

Pre všetky stoličky Eames je typické tvarované sedadlo, ktorý sa perfektne prispôsobí. Túto variantu navyše zaujme revolučnou oceľovou základňou, ktorej sa hovorí "Eiffelova veža". Zložitá konštrukcia z oceľových drôtov nenapodobiteľne kombinuje ľahké, elegantné tvary s konštrukčnou pevnosťou. Zo vzorkovníka si vyberte z dvoch variant podnoží: 01 chrome alebo 30 basic dark.  Rovnako tak si zo vzorkovníka zvolíte prevedenie polstrovania sedáku, ktoré je vyrobené z kvalitnej textílie Hopsak v 35 farebných variantách. Zvolené varianty uveďte do poznámky v objednávke.

Štandardne sa stoličky dodávajú s klzákmi pre tvrdú podlahu (v prípade záujmu o klzáky pre koberec uveďte túto požiadavku do poznámky).

Výška: 83 cm
Hĺbka: 55 cm
Výška sedadla: 43 cm
Šírka: 46,5 cm
Farba: biela
Materiál: polypropylén, oceľ, textil
Stohovateľné: nie
Sedák: čalúnený, plast
Podnož: kov
Podrúčky: bez podrúčok
Kód produktu VIT-44030100-PS

Jste z Česka? Přejděte na Eames DSR, polstrovaný sedák
Shopping from the EU? Switch to Eames DSR, padded seat

5% zľava pre vás!

Newsletter

Odoberajte náš newsletter a získajte 5% zľavu.

Odoberať newsletter

Zavrieť