Stoličky Eames Chair od Vitra

Značka: Vitra Dizajnér: Charles a Ray Eames

Dizajnové stoličky Eames Chair od Vitra predstavili v 50. rokoch dizajnéri Charles a Ray Eames. Dnes sa radí k ikonám moderného dizajnu a najžiadanejším dizajnovým kúskom vôbec.

Stolička Eames Chair pochádza z pera manželov a dizajnérov Charlesa a Ray Eamesových, ktorí sa usilovali o návrh stoličky z jedného kusu plastu, ktorá by sa perfektne prispôsobila ľudskému telu a zároveň by ponúkala vysokú kvalitu. Vznikla tak stolička, ktorá bola v roku 1950 uvedená na trh ako prvá masovo vyrábaná stolička zo sklolaminátu.

Stolička Eames sa stala priekopníkom moderného dizajnu vďaka unikátnosti materiálu i jej multifunkčnosti. Dizajnéri vzápätí uviedli niekoľko typov škrupín a podnoží, ktoré ponúkajú nekonečné možnosti využitia stoličky v domácnosti, kanceláriách i verejných priestoroch.

Ikonické stoličky sa dnes vyrábajú z pevného polypropylénu. K dostaniu je však aj pôvodné sklolaminátové prevedení Eames Fibergrass Chair. V ponuke DesignVille nájdete hneď niekoľko typov kombinácií sedákov a podnoží:

  • Stolička DAR (Dining Armchair Rod) – opierky s oceľovou základňou
  • Stolička DAW (Dining Armchair Wood) – opierky s drevenou základňou
  • Stoličky DSR (Dining Sidechair Rod) – bez opierok s oceľovou základňou
  • Stolička DSW (Dining Sidechair Wood) – bez opierok s drevenou základňou
  • Stolička RAR (Rocking Armchair Rod) – hojdacie kreslo s opierkami
  • Stolička DKR (Dining K-Wire Rod) – celodrátěná konštrukcia
  • Stolička DKR-2 – celodrátěná konštrukcia s poťahom.

Produkty v kolekcii Stoličky Vitra Eames Chair

Stránka 1 ze 3 1 2 3

Jste z Česka? Přejděte na Židle Eames Chair

Tento web používa pre analýzu návštevnosti a personalizáciu reklám súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Ďalšie informácie
Súhlasím