Stolička Eames DSX, polstrovaný sedák

Značka: Vitra Dizajnér: Charles a Ray Eames Kolekcia: Stoličky Vitra Eames Chair

Do wishlistu

Dostupnosť: 3 - 5 týždňov

415,00 € Cena bez DPH: 345,83 €

Eames DSX (Dining Height Side Chair X-Base) je ikonická dizajnová stolička značky Vitra, ktorá má sedák bez opierok, podnož z jednoduchej oceľovej základny a polstrovanie sedacej časti.

Stolička Eames DSX (Dining Height Side Chair X-Base) pochádza z dielne dizajnérov a manželov Charles a Ray Eamesovci. Stoličku navrhli už v 50. rokoch za účelom vyrobiť taký kus nábytku, ktorý sa dokonale prispôsobí ľudskému telu a zároveň bude odolný a ľahko sa s ním bude manipulovať. Tieto požiadavky sa zhmotnili v stoličku, ktorá sa postupom rokov stala ikonou moderného dizajnu. Stolička je navrhnutá tak, že nájde dokonalé uplatnenie v kancelárii, domácnosti aj vo verejných priestoroch. Okrem re-edície vo sklolaminátu vyrába dnes Vitra stoličky Eames z pevného polypropylénu.

Pre všetky stoličky Eames je typické tvarované sedadlo, ktoré sa perfektne prispôsobí. Variantu DSX navyše tvoria štandardná oceľová základňa, ktorá v sebe snúbi jednoduchú eleganciu s ozajstnou konštrukčnou pevnosťou. Vyberajte z troch barevných prevedeni. Rovnako tak si zo vzorkovníka zvolíte prevedenie polstrovanie sedáku, ktoré je vyrobené z kvalitnej textílie Hopsak - a to v 35 farebných variantoch. Zvolené varianty uveďte do poznámky v objednávke.

Štandardne sa stoličky dodávajú s klzákmi pre tvrdú podlahu (v prípade záujmu o klzáky pre koberec uveďte túto požiadavku do poznámky).

Výška: 83 cm
Hĺbka: 55 cm
Výška sedadla: 43 cm
Šírka: 46,5 cm
Farba: sivá
Materiál: polypropylén, oceľ, textil
Stohovateľné: nie
Sedák: čalúnený, plast
Podnož: kov
Podrúčky: bez podrúčok
Kód produktu VIT-44031100-PS

Jste z Česka? Přejděte na Eames DSX, polstrovaný sedák
Shopping from the EU? Switch to Eames DSX, padded seat

5% zľava pre vás!

Newsletter

Odoberajte náš newsletter a získajte 5% zľavu.

Odoberať newsletter

Zavrieť