Dizajnér

Thau & Kallio

Dánsko

Zdieľaná fascinácia materiálmi a rôznymi postupmi ich spracovania viedla k spolupráci dizajnérov Jakoba Thau a Sami Kallia. Spoločne revidujú rôzne škandinávske prístupy a používajú ich nevšedným spôsobom.

Sami Kallio pôvodom z Fínska vyrástol vo Švédsku, kde vyštudoval Gothenburg School of Design and Crafts. Svoje hlboké porozumenie drevu spája s umeleckými spracovaniami a modernými metódami. Rovnako, teda zo súčasnej perspektívy, vidi aj na dizajn.

Jakob Thau sa narodil vo Švédsku a vyrastal v Dánsku. Vyštudoval Royal Danish Academy of Fine Arts, School of Design. Verí v nadčasovosť ako cestu k tvorbe dizajnu, ktorý bude možné ľahko pochopiť a milovať po desaťročia. Medzi technikami v strede jeho záujmu je tiež spracovanie dreva a možnosti, ako tieto postupy rozvíjať.

Spoločným počinom je potrebné kolekcia Betty, pomenovaná podľa divadla Betty Nansen v Kodani. Na rozdiel od neho sa ale dizajn sedacieho nábytku nenechal uzavrieť medzi štyrmi stenami, naopak myslí na potreby priestoru nezávisle od jeho účelu.

Produkty od Thau & Kallio

Jste z Česka? Přejděte na Thau & Kallio
Shopping from the EU? Switch to Thau & Kallio

5% zľava pre vás!

Newsletter

Odoberajte náš newsletter a získajte 5% zľavu.

Odoberať newsletter

Zavrieť