Dizajnér

Theresa Rand

Dánsko

Theresa Rand (rodená Theresa Arns) je dánska dizajnérka pôsobiaca v Kodani. Venuje sa najmä návrhom bytových doplnkov, nábytku a ďalším projektom spojeným s interiérovým dizajnom.

Vzdelanie získala Theresa Rand najprv v oblasti štúdia jazykov. Na to však nadviazala štúdiom architektúry na Peter Behrens School of Architecture v nemeckom Düsseldorfe a dánskej Royal Academy of Arts, kde získala magisterský titul. Už v priebehu svojich štúdií zbierala cenné skúsenosti pri práci s poprednými dizajnovými štúdiami, ako sú Norm Architects a Space Copenhagen. Práve v tom čase vznikli aj prvé návrhy pre značku Menu, s ktorou dizajnérka doteraz spolupracuje.

Dizajnové kúsky, ako sú vázy Échasse, poukazujú na zámer vytvárať nielen funkčné predmety, ale tiež, ktoré budú dokresľovať hrejivú atmosféru domova. Dizajnérka preto tvorí veľmi intuitívne s vedomím, že nábytok a doplnky ovplyvňujú priestor, v ktorom žijeme. Vyberá z prírodných a trvanlivých materiálov, ktoré navzájom kombinuje. Obľubu v kovových prvkoch ilustruje nielen spomínaná kolekcia elegantných váz, ale aj praktické stolíky Turning Table od Menu.
 

Jste z Česka? Přejděte na Theresa Rand
Shopping from the EU? Switch to Theresa Rand

5% zľava pre vás!

Newsletter

Odoberajte náš newsletter a získajte 5% zľavu.

Odoberať newsletter

Zavrieť