Dizajnový luster Muuto Ambit Rail

Dizajnový luster Muuto Ambit Rail

10.04.
2017

Lucie Čačalová

Dánska značka Muuto uviedla na Milano Furniture Fair niekoľko úžasných noviniek. Veľa z nich už nájdete aj v sortimente DesignVille, avšak jedna nás zaujala natoľko, že vám ju chceme predstaviť bližšie.

Nebudeme chodiť okolo horúcej kaše a predstavíme vám Ambit Rail, majestátny luster rozširujúci rodinu dizajnových lámp Ambit. Za ich návrhom stojí švédske dizajnérske duo TAF Architects, ktoré tento rok doplnilo existujúce lampy dvoch veľkostí aj o veľký luster, ktorý svojim dizajnom vychádza práve z prepracovanej architektúry jednotlivých závesných svietidiel.

Muuto Fiber & Ambit Rail

Každé jednotlivé tienidlo lampy Ambit zaujme krásnymi proporciami a balansovaním medzi rovnými líniami a oblými tvarmi. Tri elegantné tienidlá zavesené na rovnakofarebnej tyči sa potom v lustri Ambit Rail zhmotňujú v efektné, minimalistické svietidlo so silným výrazom a nadčasovým vyznením.

Muuto Ambit Rail & Visu Barstool

Ambit Rail je k dostaniu v troch neutrálnych farbách - bielej, šedej a čiernej - so štvormetrovým káblom, ktorý umožní ľubovoľnú výšku zavesenia napríklad nad jedálenským stolom, barovým pultom alebo napríklad v zasadacej miestnosti. Vďaka svojej dĺžke 126 cm sa svietidlo hodí aj do väčších priestorov a miestností s vyššími stropmi.

Muuto Ambit Rail

Rovnako ako jednotlivé lampy Ambit majú aj tienidlá lustru bielu vnútornú stranu, ktorá odráža svetlo vychádzajúce zo žiarovky.

Muuto Ambit Rail rozmery

A aby sme nezabudli, poďte sa tiež pozrieť, aké ďalšie novinky od Muuto na DesignVille nájdete. Tešte sa na svieže farby obľúbených svietidiel Unfold a E27 v béžovej a olivovo zelenej či na zeleno-béžový odtieň populárnych lustrov Ambit. Z úplných noviniek sme pridali drobnú stolnú lampičku Focus, ktorá je vedľa svietidiel tiež milým doplnkom na menší stolík či policu.

Napíšte nám tiež, ako sa vám Ambit Rail aj ostatné novinky páčia!

P.S. Ak vás tento neobvyklý luster zaujal, nahliadnite cez video do zákulisia štúdia TAF Architects a poodhaľte rúško tajomstva vzniku tohto krásneho svietidla.

Jste z Česka? Přejděte na Designový lustr Muuto Ambit Rail

Tento web používa pre analýzu návštevnosti a personalizáciu reklám súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Ďalšie informácie
Súhlasím