Stolička Eames Fiberglass DSW, sea foam green/dark maple

Značka: Vitra Dizajnér: Charles a Ray Eames Kolekcia: Stoličky Eames Fiberglass Chairs

Do wishlistu

Dostupnosť: 3 - 5 týždňov

850,00 € Cena bez DPH: 708,33 €

Ikonická sklolaminátová stolička Eames Fiberglass podľa návrhu Ray a Charlesa Eamesových z 50. rokov. Model DSW s drevenou podnožou.

Stoličku Eames Fiberglass DSW (Dining Sidechair Wood) navrhli dizajnéri a manželia Charles a Ray Eamesovi v 50. rokoch za účelom vyrobiť stoličku, ktorá sa dokonale prispôsobí ľudskému telu a zároveň bude odolná a ľahko sa s ňou bude manipulovať. Tieto požiadavky sa zhmotnili v stoličku zo sklolaminátu, ktorá sa postupom rokov stala ikonou moderného dizajnu. Stolička je navrhnutá tak, že nájde uplatnenie v domácnosti, v kancelárii i vo verejných priestoroch.

Sklolaminátová škrupina je typická nepravidelnú štruktúrou, ktorá pôsobí takmer ako prírodný materiál, pretože sú v nej jasne vidieť sklenené vlákna.

Pre všetky stoličky Eames je typický tvarované sedadlo, ktorý sa perfektne prispôsobí ľudskému telu. Variant DSW má pevnú podnož z tmavého javora (95), iné varianty, ako 65 jaseňové drevo, 02 zlatý javor alebo 30 čierny javor, na dotaz.

Eames Fiberglass bola prvou masovo vyrábanou škrupinovou stoličkou. Sklolaminátovú variantu škrupiny teraz vydáva značka Vitra prvýkrát po 20 rokoch.

Viac si prečítate na našom blogu:

Výška: 83 cm
Hĺbka: 55 cm
Výška sedadla: 43 cm
Šírka: 46,5 cm
Farba: zelená
Materiál: drevo, sklolaminát
Stohovateľné: nie
Sedák: plast
Podnož: drevo
Podrúčky: bez podrúčok
Kód produktu VIT-44040500-95-05

Jste z Česka? Přejděte na Eames Fiberglass DSW, sea foam green/dark maple
Shopping from the EU? Switch to Eames Fiberglass DSW, sea foam green/dark maple

5% zľava pre vás!

Newsletter

Odoberajte náš newsletter a získajte 5% zľavu.

Odoberať newsletter

Zavrieť