Dizajnér

Kajsa a Nisse Strinning

Švédsko

Slávny manželský pár dizajnérov, Kajsa Strinning a Nisse Strinning, sa zapísali do povedomia predovšetkým vďaka návrhu policového systému String. Ikonická zostava pochádzajúce z konca štyridsiatych rokov minulého storočia je aj po mnohých desiatkach rokov stále obľúbená a vyhľadávaná.

Nils "Nisse" Strinning sa narodil roku 1917. Vyštudoval Kráľovský technologický inštitút v Štokholme, kde sa po štúdiách venoval predovšetkým spôsobom plastovej povrchovej úprave oceľových drôtov. Ktorý neskôr použil aj pri návrhoch systému String.

Známy a predovšetkým nekonečne variabilný policový systém String vznikol na popud veľkého švédskeho vydavateľstva Bonnier, ktoré vyhlásilo súťaž o najlepší návrh police.

Nisse sa do dizajnovania pustil spolu so svojou manželkou Kajsou, tiež známu ako Katja. V roku 1949 uzrel svetlo sveta jednoduchý, minimalistický aj dostupný návrh zložený z dvoch kovových bočníc a troch v nich umiestnených políc.

Z takmer dvoch stoviek návrhov vzišiel String ako ten víťazný. Predovšetkým pre svoju flexibilitu, vzdušnosť a nadčasovosť získal neskôr ďalších viac ako 15 svetových dizajnérskych ocenení, do histórie sa tiež zapísal ako jeden z najznámejších návrhov škandinávskeho dizajnu.

V roku 1952 manželia založili firmu nesúci názov String. Vzhľadom k veľkej obľube začali String npodobovat aj iní výrobcovia, čo nakoniec viedlo až pred súd a vyústilo v patentovaní nápade manželov Strinningových roka 1961.

Potom pracovali manželia na návrhu ďalších variantov a komponentov policových systémov, ktoré boli buď stojací alebo závesné na stenu. Systém String nájdete aj na oficiálnych stránkach.

Produkty od Kajsa a Nisse Strinning

Stránka 1 z 5 1 2 3 4 5

Jste z Česka? Přejděte na Kajsa a Nisse Strinning
Shopping from the EU? Switch to Kajsa and Nisse Strinning

5% zľava pre vás!

Newsletter

Odoberajte náš newsletter a získajte 5% zľavu.

Odoberať newsletter

Zavrieť