Stolička Eames Fiberglass DSR, raw umber

Značka: Vitra Dizajnér: Charles a Ray Eames Kolekcia: Stoličky Eames Fiberglass Chairs

Do wishlistu

Dostupnosť: 3 - 5 týždňov

680,00 € Cena bez DPH: 566,67 €

Ikonická sklolaminátová stolička Eames Fiberglass podľa návrhu Ray a Charlesa Eamesových z 50. rokov. Model DSR s oceľovou podnožou známy ako "Eiffelova veža".

Stoličku Eames Fiberglass DSR (Dining Sidechair Rod) navrhli dizajnéri a manželia Charles a Ray Eamesovci v 50. rokoch za účelom vyrobiť stoličku, ktorá sa dokonale prispôsobí ľudskému telu a zároveň bude odolná a ľahko sa s ňou bude manipulovať. Tieto požiadavky sa zhmotnili v stoličku zo sklolaminátu, ktorá sa postupom rokov stala ikonou moderného dizajnu. Stolička je navrhnutá tak, že nájde uplatnenie v domácnosti, v kancelárii i vo verejných priestoroch.

Sklolaminátová škrupina je typická nepravidelnú štruktúrou, ktorá pôsobí takmer ako prírodný materiál, pretože sú v nej jasne vidieť sklenené vlákna.

Pre všetky stoličky Eames je typický tvarované sedadlo, ktoré sa perfektne prispôsobí ľudskému telu. Varianta DSR má navyše revolučný oceľovú základňu vo farbe basic dark, ktorej sa hovorí "Eiffelova veža". Zložitá konštrukcia z oceľových drôtov nenapodobiteľne kombinuje ľahké, elegantné tvary s konštrukčnou pevnosťou.

Eames Fiberglass bola prvá masovo vyrábaná škrupinová stolička. Sklolaminátovú variantu škrupiny teraz vydáva značka Vitra prvýkrát po 20 rokoch.

Stoličku je možné objednať aj s chrómovou podnožou.

Výška: 83 cm
Dĺžka: 55 cm
Výška sedadla: 43 cm
Šírka: 46,5 cm
Farba: sivá
Materiál: oceľ, sklolaminát
Stohovateľné: nie
Sedák: plast
Podnož: kov
Podrúčky: bez podrúčok
Kód produktu VIT-44040000-06

Jste z Česka? Přejděte na Eames Fiberglass DSR, raw umber
Shopping from the EU? Switch to Eames Fiberglass DSR, raw umber

5% zľava pre vás!

Newsletter

Odoberajte náš newsletter a získajte 5% zľavu.

Odoberať newsletter

Zavrieť