Stolička Eames Fiberglass DSX, navy blue

Značka: Vitra Dizajnér: Charles a Ray Eames Kolekcia: Stoličky Eames Fiberglass Chairs

Do wishlistu

Dostupnosť: 3 - 5 týždňov

640,00 € Cena bez DPH: 533,33 €

Ikonická sklolaminátová stolička Eames Fiberglass podľa návrhu Ray a Charlesa Eamesových z 50. rokov. Model DSX s jednoduchou oceľovou podnožou.

Židli Eames Fiberglass DSX (Dining Height Side Chair X-Base) navrhli dizajnéri a manželia Charles a Ray Eamesovci v 50. rokoch za účelom vyrobiť stoličku, ktorá sa dokonale prispôsobí ľudskému telu a zároveň bude odolná a ľahko sa s ňou bude manipulovať. Tieto požiadavky sa zhmotnili v stoličku zo sklolaminátu, ktorá sa postupom rokov stala ikonou moderného dizajnu. Stolička je navrhnutá tak, že nájde uplatnenie v domácnosti, v kancelárii i vo verejných priestoroch.

Sklolaminátová škrupina je typická nepravidelnú štruktúrou, ktorá pôsobí takmer ako prírodný materiál, pretože sú v nej jasne vidieť sklenené vlákna.

Pre všetky stoličky Eames je typický tvarované sedadlo, ktoré sa perfektne prispôsobí ľudskému telu. Varianta DSX má štandardnú oceľovú základňu, ktorá v sebe snúbi jednoduchú eleganciu s ozajstnou konštrukčnou pevnosťou.

Eames Fiberglass bola prvá masovo vyrábaná škrupinová stolička. Sklolaminátovú variantu škrupiny teraz vydáva značka Vitra prvýkrát po 20 rokoch.

Stoličku je možné objednať aj s chrómovou podnožou.

Výška: 83 cm
Dĺžka: 55 cm
Výška sedadla: 43 cm
Šírka: 46,5 cm
Farba: tmavo modrá
Materiál: oceľ, sklolaminát
Stohovateľné: nie
Sedák: plast
Podnož: kov
Podrúčky: bez podrúčok
Kód produktu VIT-44041000-02

Jste z Česka? Přejděte na Židle Eames Fiberglass DSX, navy blue
Shopping from the EU? Switch to Eames Fiberglass DSX, navy blue

5% zľava pre vás!

Newsletter

Odoberajte náš newsletter a získajte 5% zľavu.

Odoberať newsletter

Zavrieť