7 izbových rastlin do 7 miestností v byte

7 izbových rastlin do 7 miestností v byte

31.10.
2018

Anežka Přikrylová

Izbové rastliny zažívajú návrat vo veľkom štýle. Svojich zelencov, fíkusov a monstery starostlivo opatrujeme, majú vlastné hashtagy na sociálnych sieťach a z našich interiérov robia štýlové mestské džungle. Prečítajte si sedem tipov na izbové rastliny, ktoré vám to urobia krajšie v každej časti bytu.

PlantGuidesk_blog

  1. SPÁLŇA a asparágus - Izbová špargľa je pre svoju nenáročnosť ideálna do každej spálne, či už ju máte na južnej strane alebo sa do nej toľko svetla nedostane. Hlina by mu nikdy nemala vyschnúť a nezaobíde sa ani bez rosenia.
  2. CHODBA a sukulenty - Ak máte chodbu, kam dopadá nepriame svetlo z vedľajších miestností, môžete si vyberať aj zo svetlomilných sukulentov. Taký svokrin jazyk si ale bude hovieť aj v tmavej chodbe. Stačí ho zalievať niekoľkokrát do mesiaca a čoskoro získate dojem, že keď na neho zabudnete, má sa zďaleka najlepšie.
  3. KÚPEĽŇA a fitónie - Vo vlhkej a tmavej kúpeľni sa bude fitónia, ktorá pochádza z pralesov južnej Ameriky, cítiť ako doma. Prezýva sa tiež ako hadia koža kvôli vzoru na lístkoch. A rovnako ako had sa bude plaziť z kvetináča dole, najlepšie preto vynikne v závesnom Plant Boxu.
  4. OBÝVAČKA a ficus lyrata - Nekorunovaný kráľ mestských džunglí. Fikus lýrovitý je nenáročná rastlina, ktorá si potrpí na nepriame svetlo. S trochou starostlivosti vám z neho pomerne rýchlo vyrastie plnohodnotný strom, preto sa hodí do priestrannejších obývacích izieb.
  5. JEDÁLEŇ a calathea - Čo si budeme nahovárať, kalatéa je tak trochu extra. Nemá rada moc svetla (roh jedálne je ideálny), vyžaduje zalievať dvakrát až trikrát týždenne odvápnenú vodou, občasnú spŕšku vlažnou vodou a pravidelné utieranie prachu. Pokiaľ ale primadone medzi izbovými rastlinami prídete na kĺb, okrem pocitu zadosťučinenia, získate do jedálne tie najkrajšie vzorované listy.
  6. KUCHYŇA a zelenec - V angličtine sa mu hovorí pavúči kvietok kvôli dlhým zeleným výhonkom, ktoré pripomínajú tenké pavúčie nohy. Zelenec je prakticky nezničiteľný, preto sa mu bude dariť aj v kuchyni, kde často vlhkosť vzduchu pripomína klíma južnej Afriky, odkiaľ pochádza.
  7. PRACOVŇA a ficus elastica - Figovník pryžodárný bude pracovňu zdobiť, aj keď práve nemáte čas sa pri práci venovať každodennej starostlivosti o rastliny. Stačí mu svetlé miesto a dobre znáša aj suchý vzduch. Rozhodne to ale nie je drobek, preto mu pripravte dostatok miesta.

A kde rastlinky hľadať? Skúste začať v najbližšom okolí. Izbové rastliny, ktoré obdivujeme na inšpiračných fotkách (nielen) škandinávskych interiérov, dosť možno už desaťročia pyšne pestujú vaši prarodičia alebo susedka od naproti.

S hľadaním štýlových Plant Boxov je to ale oveľa jednoduchšie. Na DesignVille ich totiž máme zásobu rôznych tvarov, veľkostí a farieb, vrátane novinky - dlho očakávaných guľatých Plant Boxov. A pre notorických zabijakov kvetín máme dobrú správu - dajú sa využiť napríklad aj na knižky alebo akékoľvek iné menšie poklady.

Jste z Česka? Přejděte na 7 pokojovek do 7 místností v bytě

5% zľava pre vás!

Newsletter

Odoberajte náš newsletter a získajte 5% zľavu.

Odoberať newsletter

Zavrieť